06.04.2017 10:21

Szybka karma dla kierowców omijających korek

W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać jak kierowcy omijają korek jadąc pasem awaryjnym.

Szybka karma dla kierowców omijających korek
foto: kadr z wideo

Tym razem osoba poruszająca się autem wyposażonym w kamerę pokładową nie musiała wysyłać filmu na policję. A to dlatego, że funkcjonariusze sami byli świadkami łamania przepisów i zatrzymali niesfornych kierowców omijających korki pasem wyłączonym z ruchu.

Mundurowy w nieoznakowanym samochodzie widząc to, co się dzieje za jego plecami, postanowił zjechać na pobocze i zaprowadzić porządek, ku uciesze wszystkich osób przestrzegających regulacji. Jeden z cwaniaków w Chryslerze 300C na widok włączonych świateł błyskowych zatrzymał się paręset metrów przed radiowozem i próbował uniknąć konsekwencji swojego lekkomyślnego postępowania, starając się schować w tłumie. Bezskutecznie, co też widać na nagraniu zarejestrowanym kamerą pokładową:

Autor filmu przy okazji jego publikacji opisał sytuację:

"

Ci idioci jechali pasem awaryjnym na autostradzie, próbując ominąć auta stojące w korku. Jeden z nich mnie minął i został zatrzymany przez policję w nieoznakowanym radiowozie. Drugi cymbał to spostrzegł i ostro zahamował. Zatrzymał się i próbował wjechać przede mnie. Oczywiście nie pozwoliłem mu na to. "

A jakie doświadczenia mają kierowcy w kraju nad Wisłą? Niestety i tutaj nie brakuje cwaniaków, dopuszczających się podobnych przewinień. Ba, na jednym z filmów nagranych kamerą samochodową widać jak trzy auta jadą pod prąd autostradą. Najprawdopodobniej wszystkie te osoby w pełni świadomie zdecydowały się na jazdę pod prąd. Z relacji świadków wynika, że jechali ponad 100 km/h i to na odcinku A4 w kierunku Rzeszowa.

Równie duże niebezpieczeństwo w ruchu drogowym spowodowała pewna 60-latka poruszająca się pod prąd drogą ekspresową S3.

Co sądzicie o zachowaniu policjanta?

Tagi: Duperele