11.05.2017 13:09

Timelaps z odbudowy w 3 godziny samochodu po dachowaniu

Mechanicy Formuły 1 opony w pit stopie zmieniają w czasie krótszym niż 5 sekund. 5 minut na naprawę uszkodzeń mają mechanicy podczas zawodów driftingowych. Zobacz, jak w 3 godziny ekipa teamu rajdowego Krisa Meeke naprawia samochód po dachowaniu.

Timelaps z odbudowy w 3 godziny samochodu po dachowaniu
foto: kadr z wideo

Tylko 3 godziny zajęło odbudowanie samochodu rajdowego po dachowaniu mechanikom z teamu Krisa Meeke. Ten miał wypadek podczas tegorocznego Rajdu Argentyny.

Kibice nagrali moment wypadku, na którym widać jak rozpędzona rajdówka kierowana przez Krisa Meeke, wypada z trasy i koziołkuje przez kilkanaście metrów. Załoga, dzięki systemom oraz klatce bezpieczeństwa, wychodzi o własnych siłach z wraku.

Jednakże zniszczenia samochodu są ogromne. Kierowca wraz z pilotem zapewne byli przekonani, że to już koniec ich udziału w Rajdzie Argentyny. Kamera zamontowana w środku Citroena C3, którym poruszali się Kris Meeke i Paul Nagle pokazuje moment uderzenia.

Jak się okazuje, dobry i sprawny team mechaników, może czynić cuda. Dokładnie 3 godziny zajęła im odbudowa auta po tak poważnym wypadku. Kamera zamontowana w namiocie mechaników w parku maszyn zarejestrowała każdy z etapów tej niezwykłej przemiany.

Szkoda, że nasi mechanicy nie naprawiają samochodów w tak krótkim czasie. Choć wiedząc z jakimi typami klientów muszą czasem pracować to zupełnie się im nie dziwimy, że robią to wolniej. A ty, którym typem klienta serwisu samochodowego jesteś?

Aleksandra Kopka
Tagi: Duperele naprawa samochodu rajd argentyna 2017 mechanicy