11.01.2016 12:51

Tragiczny finał wyprzedzania na zakręcie

Im mniej sprzyjające warunki na drodze, tym większą należy zachować ostrożność. Podróżowanie z nadmierną prędkością w niekorzystnych okolicznościach jest tylko prowokowaniem nieszczęścia.

Tragiczny finał wyprzedzania na zakręcie
foto: kadr z wideo

Tragiczne konsekwencje lekkomyślnego manewru zostały zarejestrowane na filmiku nakręconym kamerą pokładową. W czwartek 7 stycznia 2016 roku na trasie w Słowacji doszło do wypadku z udziałem Citroena C3 Picasso, którym podróżowali 36-letni mężczyzna oraz 33-letnia kobieta:

Niebieski samochód osobowy z dużą różnicą prędkości wyprzedził ciężarówkę, ledwo co unikając zderzenia czołowego z nadjeżdżającym pojazdem. Niestety, auto wpadło w poślizg, łapiąc pobocze zaczęło obracać się wokół własnej osi i w konsekwencji wjechało pod koła jadącej z naprzeciwka ciężarówki marki DAF, którą kierował Polak. Po zderzeniu samochód stoczył się do rowu. Podróżujący Citroenem Czesi zginęli na miejscu.

Wszystko potoczyło się bardzo tragicznie – przy bocznym uderzeniu oraz tak dużej różnicy prędkości pasażer pierwszego rzędu siedzeń nie miał praktycznie żadnych szans na przeżycie.

Sam manewr wyprzedzania został zainicjowany tuż przed lekkim łukiem – na jezdni w tym miejscu widać przerywane linie. Kierowca ciężarówki po wypadku był zszokowany. Badanie na obecność alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu nie wykazało jakiejkolwiek nieprawidłowości.

Warto zatem uczyć się na cudzych błędach, a skrajny prawy pedał traktować z odpowiednią rozwagą.

Tagi: #Duperele