22.03.2017 09:20

Ukradł Audi i uciekał przed policją jadąc pod prąd na S3

Kierowca jadący autostradą zarejestrował kamerą samochodową bardzo niebezpieczne zdarzenie drogowe.

Ukradł Audi i uciekał przed policją jadąc pod prąd na S3
foto: kadr z wideo

Auto osobowe poruszało się za ciężarówką, która wyprzedzała TIR-a. Po zakończeniu manewru ten pierwszy pojazd zjechał na prawy pas ruchu i wtedy oczom kierowcy samochodu ukazało się pędzące z naprzeciwka czarne Audi A6. Niewiele brakowało, by doszło do zderzenia czołowego, które zważywszy na niemałą prędkość obu pojazdów mogło zakończyć się tragicznie.

Wkrótce autor nagrania dostrzegł kolejne jadące z naprzeciwka auta, którymi okazał się radiowozy. Niewątpliwie kierowcy poruszający się pod prą powodowali ogromne zagrożenie w ruchu drogowym, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę niesprzyjające warunki drogowe. To tylko pokazuje jak pościgi są niebezpieczne. Uciekający zazwyczaj skupiają się tylko na jednym celu, czyli na tym, by niemalże za wszelką cenę nie zostać schwytani. Nie inaczej było w przypadku kierującego Audi A6. Ten pojawił się w kadrze około 2:50 minuty:

Niestety nie brakuje także kierowców, którzy w wyniku błędu wjeżdżają pod prąd na drogi szybkiego ruchu lub autostrady, przykładem czego jest 60-latka jadąca Renault Laguną, czy prowadzący niebieskiego Fiata. Przy czym ci zazwyczaj powodują o tyle mniejsze zagrożenie, że nie pędzą tyle, na ile pozwalają możliwości pojazdu…

Coraz większą liczbę różnorodnych wykroczeń rejestrowana jest za pośrednictwem kamer samochodowych. I tak oto możemy oglądać skutki poszczególnych przewinień, w tym nieudanej próby dynamicznego włączenia się do ruchu, pochopnej zmiany pasa ruchu, przecinania pasów i ścieżki rowerowej mając nakaz ustąpienia pierwszeństwa, wymuszenia pierwszeństwa na skrzyżowaniu, a także omijania pojazdu zatrzymanego przed przejściem dla pieszych.

Na szczęście do pościgów w kraju nad Wisłą nie dochodzi aż tak często, jak na przykład w USA, gdzie to jest niemalże na porządku dziennym.

Tagi: Duperele