20.03.2017 09:00

Ukradli auto, gdy właściciel je tankował

Policjanci z Filadelfii szukają mężczyzny, który ukradł Range Rovera ze stacji benzynowej. Zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą monitoringu.

Ukradli auto, gdy właściciel je tankował
foto: kadr z wideo

Na nagraniu widać jak sedan podjechał do czarnego SUV-a, następnie z białego pojazdu wysiadł mężczyzna, który ukradł samochód wyprodukowany przez brytyjską markę. Nim właściciel zorientował co się dzieje, złodziej zdążył odjechać ze stacji benzynowej. Przy okazji udostępnienia tego filmiku, policja apeluje o postępowanie w sposób minimalizujący ryzyko kradzieży:

"

W okresie zimowym bardzo często dochodzi do kradzieży tylko dlatego, że właściciele aut zostawiają je na podjazdach z włączonymi silnikami i w międzyczasie siedzą w domu. Do takich sytuacji nigdy nie powinno dochodzić. To proszenie się o kłopoty. Ostrą lekcję od życia dostał również kierowca Range Rovera, który zostawił kluczyki w samochodzie na stacji benzynowej, podczas gdy tankował pojazd. Zawsze lepiej być przezornym, ostrożnym niż narażać się na ryzyko kradzieży, zostawiając kluczyki w pojeździe. Poza oczywistym faktem przywłaszczenia cudzego mienia, wielokrotnie przez takie sytuacje zagrożone jest życie postronnych uczestników ruchu drogowego, zważywszy na podejmowane pościgi za złodziejami. Dlatego apelujemy do wszystkich, by byli ostrożni i nie prowokowali niebezpiecznych sytuacji. "

O tym jak groźne dla postronnych uczestników ruchu drogowego są pościgi, można przekonać się oglądając filmik nagrany kamerą pokładową zamontowaną w pojeździe osoby, której złodzieje ukradli równowartość 100 000 zł. Obaj kierowcy stwarzali ogromne zagrożenie, łamiąc przy tym niemalże wszystkie możliwe przepisy.

Spore pole do popisu dają złodziejom bezkluczykowe systemy, co udowodniło ADAC. Rozwiązanie to daje możliwość łatwego włamania się do pojazdu, co też wykorzystało 4 mężczyzn, którzy ukradli 4 nowe BMW w mniej niż 60 sekund...

Tagi: Duperele