11.01.2018 14:17

Według badań, gdy nadejdzie armagedon przetrwają kobiety

Słaba płeć? Nic z tych rzeczy. Naukowcy mają dowód na to, że w kryzysowych momentach to właśnie kobiety będą żyć dłużej niż mężczyźni.

Według badań, gdy nadejdzie armagedon przetrwają kobiety
foto: kadr z wideo

Zastanawialiście się kiedy, kto przetrwa apokalipsę? Niektórzy żartują, że zagładę nuklearną przeżyją tylko karaluchy i… Keith Richards. Naukowcy jednak są innego zdania i mają na to namacalne dowody.

Badacze z University of Southern Denmark stwierdzili, że kobiety żyją dłużej nawet w trakcie klęsk głodowych i epidemii. Doszli do takiego wniosku po przeanalizowaniu tych właśnie momentów w 300-letniej historii. Skupiono się zatem na klęsce głodu w Szwecji w latach 1772-1773, średniej długości życia zniewolonych ludzi w Trinidad na Kubie w 1813, wielkim głodzie w Irlandii w 1845, epidemii odry w Islandii w 1842 i 1882 roku, jak również wielkim głodzie na Ukrainie w 1933 roku.

Badacze zgromadzili zapisy dotyczące narodzin i śmierci w wyżej wymienionych krytycznych okresach dla poszczególnych państw. Przeanalizowanie tych danych wykazało, że to właśnie kobiety w wówczas żyły jednak dłużej i jest to niezależne od wieku.

Wynik w sumie nie zadziwia, bowiem nie od dzisiaj wiadomo, że kobiety żyją dłużej, zatem również w kryzysowych momentach prześcigają mężczyzn.

foto: fsmedia.imgix.net
Aleksandra Degórska
Tagi: adrenalina