25.05.2017 16:34

Wypadek podczas prezentacji Nissana Rouge. Nie zadziałał system unikania kolizji

Prezentacja systemu unikania kolizji w Nissanie Rouge odbyła się w atmosferze skandalu. Hostessa, którą potrącił samochód zapamięta ją na długo.

Wypadek podczas prezentacji Nissana Rouge. Nie zadziałał system unikania kolizji
foto: kadr z wideo

Japoński koncern motoryzacyjny, który produkuje Nissana Rouge chciałby szybko zapomnieć o wydarzeniach jakie miały miejsce w trakcie prezentacji systemu unikania kolizji. Podczas prezentacji kobieta omawiająca zalety systemu i jego działanie została potrącona przez samochód. Jak się okazało kierowca, który kierował Nissanem Rouge zamiast uaktywnić system unikania kolizji wyłączył go.

System ma za zadanie wyhamować samochód w momencie zarejestrowania przeszkody, bądź innego pojazdu przed nim. To nie pierwsza wpadka ze źle, lub w ogóle nie działającymi systemami mającymi podnieść bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Kilka lat temu porażkę poniósł koncern Volvo w trakcie prezentacji podobnego systemu.

Jeśli interesują was zaplanowane testy zderzeniowe sprawdźcie ten z Toyotami z różnych okresów produkcji. Wartym uwagi jest slow motion z crash testu Porsche 911 GT3 RS.

Aleksandra Kopka
Tagi: Volvo Nissan Nissan Rouge