18.02.2016 14:45

Wypadł z auta, bo nie zapiął pasów

Na egzaminie na prawo jazdy jednym z obowiązków, który należy wykonać w pierwszej kolejności po wejściu do środka samochodu jest zapięcie pasów. W końcu w razie wypadku mogą one uratować życie.

Wypadł z auta, bo nie zapiął pasów
foto: kadr z wideo

Od początku 2016 roku argumentów za ich zapinaniem jest jeszcze więcej. W końcu podczas kontroli przez policję za niedopełnienie tego obowiązku można słono zapłacić – zamiast dotychczasowych 100 zł, aż 300 zł! A to już spora suma za tak na pozór trywialne przewinienie.

Ponadto poruszając się autem podczas zmiany pasa ruchu należy odpowiednio wcześnie zasygnalizować swoje zamiary, zachowując szczególną ostrożność oraz ustępując pierwszeństwa samochodom poruszającym się po pasie, na który zamierzamy wjechać.

Kurczowo trzymając się tych zasad, powinniśmy czuć się w miarę bezpiecznie jeżdżąc po publicznych drogach. Gorzej jeśli jesteśmy drogowymi anarchistami albo popełnimy błąd przez martwe pole w lusterku bocznym…

Przestrogą może być filmik, na którym jeden z kierowców nie zapiął pasów. Co gorsze, próbował on zmienić pas ruchu w złym momencie – na jego wysokości po sąsiednim pasie poruszał się inny samochód. W efekcie doszło do zderzenia:

Z koziołkującego białego samochodu wyleciał jego kierowca. Niewiele brakowało i mógłby zostać on przygnieciony przez własny pojazd. Udało mu się także uniknąć kolejnego zagrożenia, czyli nadjeżdżającego auta z kamerą pokładową, którą zarejestrowano całe zdarzenie.

W tej niebezpiecznej sytuacji nie najlepszą reakcją wykazał się także kierowca czarnego samochodu. W końcu kierujący białym pojazdem bardzo powoli zmieniał pas ruchu, co mogło pomóc w uniknięciu wypadku...

Tagi: Duperele