10.08.2016 14:22

Zabezpieczenie przed kradzieżą figurek w Rolls-Royce'ach

Żaden ornament zdobiący seryjnie produkowany samochód nie jest tak drogi i ekskluzywny jak Spirit of Ecstasy.

Zabezpieczenie przed kradzieżą figurek w Rolls-Royce'ach
foto: materiały prasowe

Ten motyw stał się standardem w każdym modelu wyprodukowanym przez Rolls-Royce’a po 1920 roku. Funkcjonuje również pod nazwą „Flying Lady”. Zazwyczaj wykończony jest polerowaną stalą nierdzewną. Jednak bardziej wymagający klienci mogą zamówić 24-karatowe złote poszycie lub matowy kryształ, przy czym ceny takich ozdób przekraczają wartość ponad 10 000 dolarów. Nie ma co się więc dziwić, że to nie lada gratka dla złodziejów.

Brytyjska marka dba o swoich klientów oferując odpowiednie zabezpieczenie. Jeśli więc rzezimieszek spróbuje przywłaszczyć sobie cudzą własność w postaci figurki Spirit of Ecstasy, ta nagle się schowa. Taki mechanizm Rolls-Royce wprowadził po raz pierwszy we flagowym Phantomie w 2003 roku.

Jednak nie trzeba kusić losu i czekać aż ktoś sprawdzi działanie tego rozwiązania. Można w bardziej zapobiegawczy sposób za pośrednictwem odpowiedniego przycisku znajdującego się we wnętrzu samochodu schować figurkę, tak by nie trafiła ona w niepowołane ręce.

Sama historia Spirit of Ecstasy sięga 1911 roku. To właśnie wtedy angielski rzeźbiarz Charles Robinson Sykes zaprojektował ten wyjątkowy emblemat kobiety w zwiewnej sukni, która ma symbolizować „prędkość, ciszę, wygodę, siłę oraz piękny organizm o nienagannej gracji”.

Założycielem marki, która obecnie jest jedną z najbardziej luksusowych na świecie, był Henry Royce Charles Stewart Rolls oraz Sir Frederick Henry Royce. Firma szybko zasłynęła z bliskiej ideału jakości.

Obecnie brytyjska marka ma w ofercie 4 modele – Phantom, Ghost, Wraith i Dawn. Mianownikiem wspólnym wszystkich pojazdów jest luksus, który oferują. Do opracowania tych samochodów, producent wykorzystał najnowocześniejsze dostępne technologie oraz wyjątkowo wysokiej jakości materiałów. Ma to także swoje odzwierciedlenie w cenach – nowe auta tej marki kosztują sporo ponad 1 000 000 zł.

Jeszcze większe wrażenie robią kwoty osiągane przez pierwsze egzemplarze poszczególnych modeli. W przypadku Dropheada Coupe cena sięgnęła 2 milionów dolarów, z czego 1,6 miliona przekazano na konto fundacji działającej na rzecz edukacji i wychowania dzieci.

Jak Wam podoba się zabezpieczenie Rolls-Royce'a?

Tagi: Duperele Rolls-Royce