29.12.2015 08:13

Zdalnie sterowany Chevrolet Corvette C6

W czasach PRL-u słowo Ameryka oznaczało klasę samą w sobie. Idealnie w te ramy wpisuje się zdalnie sterowany Chevrolet…

Zdalnie sterowany Chevrolet Corvette C6
foto: kadr z wideo

Nowoczesne wydanie klasyka motoryzacyjnego – Corvette C6 – zostało poddane pewnym modyfikacjom. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanego oprogramowania, YouTuberowi udało się przy użyciu powszechnie dostępnych komponentów i odrobinie pracy, stworzyć system zdalnego kontrolowania samochodu. Za pośrednictwem urządzenia może on sterować kierownicą, gazem, hamulcem oraz zmieniać biegi:

Demonstracyjne auto wyprodukowano po roku 2008. Wersja po faceliftingu ma 6,2-litrowy silnik V8 LS3 o mocy 430 km i 575 Nm maksymalnego momentu obrotowego osiąganego przy 4600 obr./min. Tylne koła napędzane są przy współpracy z przekładnią automatyczną. Na przyspieszenie od 0 do 100 km/h Corvette potrzebuje zaledwie 4 s. Samochód mierzy 4,43 m długości, 1,84 m szerokości i zaledwie 1,25 m wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 2,68 m.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że obyło się bez skomplikowanego, zrobotyzowanego systemu – nie ma żadnych mechanicznych połączeń z kołem kierowniczym, pedałami lub drążkiem skrzyni biegów.

Niejeden dorosły może się teraz poczuć jak dziecko – w końcu kto by nie chciał zdalnie poprowadzić tak potężnego samochodu? Zdaje się, że właśnie te pełnowymiarowe zabawki robią na nas największe wrażenie...

Tagi: #Chevrolet #Duperele