23.03.2017 11:40

Zmienił autobus w dom na kółkach

Tani i mobilny drugi dom. To projekt niejakiego Adama opracowany na bazie autobusu piętrowego.

Zmienił autobus w dom na kółkach
foto: kadr z wideo

Wszystko zostało bardzo dobrze przemyślane. Pasjonaci autobusów najczęściej decydują się na zakup jednopiętrowego pojazdu, zważywszy na bardziej „ludzkie” rozmiary, przez co dwupiętrowe autobusy są po prostu tańsze. Adam 11-tonowy pojazd 4-kołowy kupił za 4500 funtów, czyli równowartość około 22 300 zł.

Można się nim normalnie poruszać po drogach, jest sprawny technicznie i zaledwie 3 tygodnie przed sprzedażą przeprowadzono w nim czynności serwisowe. W standardowej konfiguracji można zabrać ze sobą na pokład 73 pasażerów i każdy z nich będzie mógł uraczyć się miejscem siedzącym. Dodatkowo 12 osób może podróżować na stojąco, przynajmniej w teorii.

Adam od początku miał zamiar zmniejszyć możliwości przewozowe pojazdu. Zamiast iść na ilość, postawił na jakość. W końcu nie dysponuje na tyle liczną rodziną, by móc rzeczywiście wykorzystać liczbę 73 miejsc siedzących. Pozbył się siedzeń, chcąc stworzyć 3 sypialnie z pokojem dziennym. I mu się udało zrealizować większość ze swoich ambitnych planów. Co prawda prysznic znalazł się poza pojazdem, ale tak poza tym, jako całość autobus robi bardzo dobre wrażenie:

To bardzo ciekawa alternatywa dla np. nowych kamperów, których ceny często są zaporowe. Stare z kolei często nie oferują nader godnych warunków. Podejmując się takiego wyzwania jak Adam, można z pewnością w nietypowy sposób spędzić czas, a w dodatku po skończonym projekcie każdorazowo napawać się dumą patrząc na efekt wykonanej roboty. Już nie wspominając o możliwości urządzenia wszystkiego po swojemu.

Co ciekawe, to nie jedyny tego rodzaju projekt. Takie pomysły wdrożyło w życie wiele osób, a niektóre z nich pokazały jak wygląda życie w tego rodzaju pojeździe:

Bardziej wymagający klienci mogą zdecydować się na bardzo luksusowe mobilne domy, takie jak ten:

Przy czym wraz z apetytem rośnie… cena.

Tagi: Duperele