17.01.2017 09:43

Został aresztowany za „kradzież” własnego auta

Do absurdalnej sytuacji doszło w stanie Indiana w USA. Policja po otrzymaniu telefonu od pewnej kobiety, podjęła interwencję mającą na celu schwytanie mężczyzny podejrzewanego o kradzież pojazdu.

Został aresztowany za „kradzież” własnego auta
foto: kadr z wideo

Zaniepokojony świadek zadzwonił na policję po tym, jak przejechał obok czarnoskórego mężczyzny grzebiącego przy samochodzie. Od razu padło podejrzenie, że to próba kradzieży. W rzeczywistości domniemanym złodziejem był Lawrence Crosby, inżynier studiujący w Northwestern University, który usiłował naprawić swój własny samochód. Następnie wsiadł do niego i odjechał. Kobieta postanowiła jechać za nim po to, by na bieżąco informować policjantów o jego lokalizacji.

Funkcjonariusze z Evanston Police Departament udało się namierzyć podejrzanego. Niezwłocznie nakazano mu zatrzymać się na poboczu i wysiąść. Lawrence dostosował się do wskazówek policjantów. Uniósł ręce do góry, po czym został osaczony przez funkcjonariuszy, pobity i aresztowany. Nagranie z tej akcji zostało udostępnione w serwisie YouTube. Crosby również dysponował kamerą pokładową we własnym pojeździe, o czym próbował powiedzieć policjantom, wspominając o tym, że jest skory do współpracy:

W tej sprawie głos zabrał radny miasta Evanston, Brian Miller, ubiegający się o stanowisko burmistrza:

"

Rozumiem, że funkcjonariusze mają ciężką pracę, ale muszą się nauczyć lepszej oceny sytuacji podczas takich operacji. W tym konkretnym przypadku, w przeciągu 10 sekund Pan Crosby wysiadł z samochodu z podniesionymi rękami, został schwytany, rzucony na ziemię, kilkukrotnie uderzony przez paru oficerów za rzekomą kradzież własnego pojazdu. Nasi policjanci powinni lepiej wywiązywać się ze swoich obowiązków. "

Lawrence Crosby usłyszał zarzuty za opieranie się aresztowaniu oraz bycie nieposłusznym, które zostały wycofane decyzją sądu. Obecnie prowadzone jest postępowanie w sprawie działań funkcjonariuszy z Evanston Police Departament, które ma wykazać czy użycie siły było słuszne.

Tagi: Duperele