10.04.2019 12:31

Anonimowy milioner organizuje turniej Battle Royale w rzeczywistości. Zwycięzca dostanie 100 000 funtów

Turniej Battle Royale ma odbyć się na prywatnej wyspie – w wydarzeniu zaplanowanym na trzy dni ma wziąć udział 100 osób. Agencja zajmująca się realizowaniem kaprysów bogaczy szuka osoby, która zaprojektuje widowiskowe strefy walki.

PUBG
foto: kadr z wideo

Fortnite zdobywa świat szturmem – w ciągu miesiąca do gry loguje się kilkadziesiąt milionów osób. Dla Epic Games to prawdziwa żyła złota – rozdawana za darmo gra przyniosła w 2018 roku 2,4 mld dolarów.

Anonimowa majętna osoba, która najwyraźniej dysponuje nie tylko pieniędzmi, lecz także fantazją, postanowił obejrzeć zmagania 100 osób na swojej wyspie, obiecując nagrodę w wysokości 100 000 funtów dla szczęśliwca, który jako jedyny przetrwa grę.

Szczegółów dotyczących przedsięwzięcia nie ma jeszcze zbyt dużo – wiadomo, że turniej Battle Royale ma trwać trzy dni, a starcia mają trwać po 12 godzin dziennie. Zawodnicy będą mieli zagwarantowane wyżywienie i nocleg w obozie, dostaną także sprzęt, który przyda im się w rywalizacji z przeciwnikami.

Można się spodziewać, że zawody staną się reality show – twórcy zapowiadają, że jeśli turniej będzie cieszył się odpowiednią popularnością, to będzie organizowany co roku.

granie w gry
granie w gry
Przeczytaj także 10-latek z Olsztyna wydał w tydzień 1500 zł na gry. Pieniądze podebrał rodzicom

Battle Royale w prawdziwym życiu. Milione organizuje turniej na prywatnej wyspie

Osoba, która zajmie się projektowaniem i doglądaniem aren walki może liczyć na całkiem spore pieniądze – dniówka została wyznaczona na 1500 funtów. Szacuje się, że okres przygotowań może trwać sześć tygodni, co przekłada się na dobre 45 000 funtów wynagrodzenia.

Jeśli idea Fortnite’a w prawdziwym życiu się przyjmie, organizatorzy mogą liczyć na miliony z tytułu sprzedaży praw do transmisji.

W przeciwieństwie do zasad Battle Royale w grach komputerowych, podczas turnieju na wyspie nie będzie miejsca na prawdziwe zabijanie – zawodnicy zostaną wyposażenie w broń ASG i specjalne ubrania, które będzie zliczać trafienia i odejmować odpowiednio punkty życia.

Zobacz także: >> Tetris 99 – battle royale dla setki graczy na Nintendo Switch <<

Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób odbywać się będzie rekrutacja do zawodów – organizatorzy tłumaczą, że zanim to zdradzą, chcą najpierw przerobić wyspę na strefę walki.

Wzięlibyście udział?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: News