26.06.2017 12:39

Arrinera Hussarya dopuszczona do ruchu

Mamy się czym pochwalić. Polskim supersamochodem możemy w końcu poruszać się po drogach.

Arrinera Hussarya dopuszczona do ruchu
foto: Jakub "Flyz1" Maciejewski/Wikipedia CC-BY S.A 4.0

Hussarya 33, w podanej informacji na oficjalnym fanpage firmy uzyskała wszystkie niezbędne dokumenty i może legalnie poruszać się po drogach.

"

Otrzymała dopuszczenie do ruchu, a co za tym idzie może się poruszać po drogach publicznych. "

Droga do tego była dość długa i zawiła. Prace projektowe nad polskim supersamochodem rozpoczęły się w 2008 roku. Arrinera Automotive zaprezentowała 9 czerwca 2011 roku prototyp samochodu, by następnie już we wrześniu 2011 roku zmienić jego projekt. Finalnie Arrinera GT została pokazana szerszej publiczności 14 stycznia 2016 roku.

"

Arrinera Hussarya 33 jest w pełni gotowa do użytkowania, oraz wyposażona we wszystkie systemy związane z elektroniką, mechaniką i aktywną aerodynamiką, które będą oferowane klientom. "

To właśnie 33 w wersji drogowej zaprezentowano podczas kwietniowych targów Moto Show Poznań 2017.

Co wiemy na temat Arrinery?

Spekulacji na temat tego polskiego wyścigowego samochodu była cała masa. Niektórzy nawet zarzucali producentom stworzenie repliki w oparciu o inne pojazdy z najwyższej półki. Jednakże wygląd samochodu oraz jego charakterystyka sama się broni. Hussarya została wyposażona w silnik V8 generujący moc od 400 do 650 koni mechanicznych.

Nadwozie wykonano przy użyciu kevlaru oraz włókna węglowego, a jego wnętrze uzbrojono w najnowsze dostępne nowości technologiczne. Arrinera posiada światła Bi-LED własnej konstrukcji oraz system wykrywania pieszych, rowerzystów czy znaków drogowych. Środek wyłożono wysoką gatunkowo skórą z akcentami aluminium oraz kevlaru.

Jaka jest cena?

Arrinera nie kosztuje mało, ale biorąc pod uwagę jej specyfikację oraz oryginalny wygląd i pochodzenie myślimy, że warto. Przyszły posiadacz tego wyjątkowego auta musi przygotować się na wydatek rzędu ponad 1 miliona złotych.

Podoba Ci się Arrinera Hussarya 33?

Aleksandra Kopka
Tagi: Arrinera Hussarya Hussarya 33 Polski supersamochód Arrinera Automotive