11.04.2016 15:00

Audi A8 L Extended mierzy 6,36 m

Niemiecki producent samochodów zaprezentował unikatowy model A8 L, który został wydłużony i uzbrojony w dodatkową parę drzwi.

Audi A8 L Extended mierzy 6,36 m
foto: materiały prasowe

Ten samochód jest propozycją dla tych, którym nie wystarcza zwyczajna odmiana A8 L, mierząca 5,27 m długości. Wersja Extended mierzy 6,36 m i legitymuje się rozstawem osi wynoszącym 4,22 m – to minimalnie mniej niż cała długość Volkswagena Golfa 7.

Opracowanie tego wyjątkowego modelu zajęło zespołowi Audi prawie rok. Pojazd stworzono na specjalne życzenie jednego z klientów. Tak zaawansowane zmiany zaowocowały we wzroście masy całkowitej samochodu z 1880 do 2418 kg. Niezbędne okazało się znacznie wzmocnienie konstrukcji.

Pod maską tej limuzyny skrywa się 3-litrowy turbodoładowany 6-cylindrowy silnik TFSI o mocy 310 KM osiąganych przy 5200 obr./min. Maksymalny moment obrotowy w wysokości 440 Nm dostępny w zakresie 2900-4750 obr./min. trafia na obie osie za pośrednictwem automatycznej przekładni biegów o 8 przełożeniach. Według danych producenta, A8 L Extended od 0 do 100 km/h rozpędza się w 7,1 s, a jego prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h.

Za 19-calowymi felgami, które wypełniają nadkola, znalazły się tarcze hamulcowe z usportowionego modelu S8 o mocy 520 KM. We wnętrzu z kolei wygospodarowano miejsce na 6 masywnych, obszytych skórą Valcona, komfortowych siedzeń. Niezależnie od zajętego fotela, przestrzeni na na nogi, głowę i barki ma być więcej niż tylko wystarczająco.

Zdaniem producenta, tym autem może spokojnie podróżować w komfortowych warunkach 6 dorosłych osób. Wykorzystane we wnętrzu materiały oraz ich spasowanie jest najwyższej jakości, jak przystało na ekskluzywny samochód. Skórzane elementy współgrają z drewnianym wykończeniem. Ponadto poczucie większej przestrzeni ma potęgować 2,4-metrowy panoramiczny dach.

Fotele w drugim i trzecim rzędzie są elektronicznie sterowane, przy czym dla pasażerów tych ostatnich przewidziano specjalną konsolę centralną, wyświetlacz systemu multimedialnego oraz lodówkę.

Sądząc po specyfikacji tego wyjątkowego pojazdu, można się spodziewać, że jego właściciel nigdy nie zasiądzie na fotelu kierowcy.

Tagi: #Audi #News