10.01.2020 12:10

Australijski diler przeznacza 10% od sprzedanego towaru na pomoc w walce z pożogą

Kolejny człowiek zdecydował się na dość nietypową pomoc dla trawionej przez pożary Australii.

Foto: SAEED KHAN/AFP/East News
Foto: SAEED KHAN/AFP/East News

Pomoc przychodzi czasem z najmniej oczekiwanych miejsc. Dopiero co informowaliśmy was o modelce, która postanowiła wykorzystać ilość obserwujących na pomoc w ratowaniu australijskich zwierzaków, które masowo giną w pożarach. "Naga filantropistka" wysłała nagie zdjęcie każdemu, kto wpłacił przynajmniej 10 dolarów na konto wskazanej organizacji. Teraz do walki z pożogą dołączył... lokalny diler. Australijczyk postanowił przeznaczyć 10% swojego dochodu na ratowanie kontynentu.

Australijski diler przeznacza 10% od sprzedanego towaru na pomoc w walce z pożogą

Wieść z zawrotną prędkością obiegła internet. W mediach społecznościowych pojawiły się screeny wiadomości przesłanych przez rzeczonego dilera. Australijczyk poinformował swoje kontakty o pomocy, na którą się zdecydował. Uznał, że od każdego towaru sprzedanego w ciągu najbliższego weekendu odprowadzi 10% na rzecz walki z pożarami.

Australia Fire
Australia Fire
Przeczytaj także Pożary w Australii to początek końca świata? Co mówią przepowiednie

Australia płonie od kilku miesięcy. Według najnowszych danych, w pożarach zginęło już ponad miliard zwierząt, w tym przedstawicieli gatunków typowych wyłącznie dla tego kontynentu, oraz 27 osób. Jak podaje TVN Meteo, spłonęło już przeszło 10.3 miliona hektarów terenu, czyli więcej niż zajmują wszystkie lasy w Polsce. Swoją cegiełkę do walki z żywiołem dołoży również Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra również dla Australii.

Zobacz też: To nie piekło, to Australia. Zobacz szokujące nagranie z samolotu [WIDEO]

Tagi: News adrenalina