20.11.2015 15:48

BMW Compact Sedan Concept – następca serii 1 i 2?

BMW zaprezentowało najnowszy koncepcyjny model o nazwie Concept Compact Sedan podczas wydarzenia Auto Guangzhou 2015 w Chinach.

BMW Compact Sedan Concept – następca serii 1 i 2?
foto: materiały prasowe

Na tym kompaktowym sedanie wzorowane będą przyszłe serie 1 i 2. Już teraz ten pojazd wygląda jakby tylko czekał na przytarcie „nosa” potencjalnym konkurentom, czyli takim samochodom jak Mercedes CLA lub Audi A3 sedan. Te auta łączy jeszcze jedno – napęd. Koncepcyjne BMW opracowano na tej samej platformie co serię 2 Active Tourer, a to oznacza, że w ruch wprawiane jest za pomocą przednich kół. Opcjonalnie dostępny ma być napęd na obie osie xDrive.

Karoseria samochodu została pokryta brązowym lakierem Liquid Metal Bronze. Dominują srebrne wykończenie zewnętrznych elementów takich jak osłona chłodnicy, lusterka, felgi, końcówki rur wydechowych i przetłoczeń na zderzakach. Z przodu znajdziemy światła LED, a nadkola wypełniają 20-calowe felgi. Bardzo subtelnie wkomponowane w drzwi są klamki.

Kokpit BMW Concept Compact Sedan wygląda niezwykle futurystycznie. We wnętrzu znajdują się fotele wykończone skórą Nappa, panoramiczny dach, dotykowe kontrolki zamiast konwencjonalnych przycisków oraz system multimedialny z 8,8-calowym ekranem. Zaskakuje także specyficzne połączenie kolorystyczne – z jednej strony mamy białą skórę, brązowe panele wykończone drewnem oraz pomarańczowe diody.

Szef studia desginerskiego grupy BMW, Adrian von Hooydonk, wspomniał o tym, że stylistyka konceptu ma odgórnie przywodzić na myśl klasę samochodów premium:

"

BMW Concept Compact Sedan pokazuje potencjał jaki widzimy w kompaktowych sedanach. Charakteryzuje się nie tylko dużą ilością miejsca wygospodarowaną dla pasażerów, ale także zapewnia sportowe możliwości, które są oczekiwane od BMW, jak również elegancję spotykaną tylko w większych samochodach z Bawarii. Jakość i walory wizualne wnętrza BMW Concept Compat Sedan podkreślają rodowód samochodu, który w końcu określa standardy w segmencie premium. "

Z tyłu tego niewielkiego pojazdu zasiądą wygodnie dwie osoby, a do ich dyspozycji jest nawet własny panel do kontroli klimatyzacji.

Producent nie zdradził szczegółów technicznych samochodu, który powstał na platformie UKL – wiadomo jedynie, że dostępne będą trzy silniki czterocylindrowe.

Tagi: News BMW