16.01.2017 12:09

Batmobil z klocków Lego w skali 1:1

O ile Kia Stinger była jedną z najciekawszych premier wśród samochodów seryjnie produkowanych, o tyle serca jeszcze większej liczby osób zaskarbił sobie Batmobil Chevroleta.

Batmobil z klocków Lego w skali 1:1
foto: materiały prasowe

Powstał z 344 187 plastikowych klocków Lego w 17 różnych kolorach. Oparto go o aluminiową ramę ważącą zaledwie 128 kilogramów. Tym sposobem masa całkowita Lego Batmobil wyniosła 769 kilogramów, co robi tym większe wrażenie, zważywszy na spore wymiary zewnętrzne – 5,18 metrów długości, 2,74 metry szerokości i 2,13 metrów wysokości.

Za projekt odpowiedzialni są Chevrolet oraz studenci z Cody Rouge, którzy postawili sobie za cel stworzenie pełnowymiarowego Batmobilu z klocków Lego na wzór oryginalnej wersji mającej wkrótce zadebiutować na ekranach kin w filmie Lego Batman: Film” („The Lego Batman Movie”). Światową premierę zapowiedziano na początek 2017 roku.

Batmobil robi ogromne wrażenie swoim wyglądem. Stanowi wierne odwzorowanie miniaturowego odpowiednika. To zasługa ogromu pracy, jaki został włożony w to dzieło. Sama faza projektowania zajęła 222 godziny. Jednak to nic w porównaniu z 1833 godzinami potrzebnymi zespołowi „Lego Master Builders” w Enfliend, Connecticut, do poskładania wszystkich elementów w całość. Łącznie stworzenie Batmobilu od podstaw zajęło blisko 3 miesiące ciągłej pracy, po 24 godziny na dobę.

Na oficjalnej stronie producenta przeczytamy, że cena jednego egzemplarza zaczyna się od 48 000 000 dolarów – w zamian można otrzymać pojazd z silnikiem 60.2-litrowym V100 o mocy 20 000 KM i 10 105 Nm maksymalnego momentu obrotowego, będący w stanie holować obiekt o masie 54 ton. Nietrudno się domyślić, że wszystkie te wartości pochodzą z kosmosu. Producent obiecuje ponadto pełen arsenał potrzebny superbohaterom do walki ze złoczyńcami. O humorystycznym podejściu do strony świadczy chociażby stwierdzenie, że „ten supersamochód został pieczołowicie dopracowany po to, by skopać tyłki bandytom”.

Lego Batmobil ma być perfekcyjną bronią, umożliwiającą przechytrzenie największych konkurentów, w tym Jokera. Do tego auto wyposażono w tryby Race Mode, Monster Truck oraz systemy parkowania równoległego. Ten ostatni automatycznie przekręca koła o 90 stopni. We wnętrzu usiądą dwie osoby, a o ich bezpieczeństwo dbać będą 52 aktywne systemy.

Tagi: Galeria News