14.03.2018 16:47

Będzie ostro w Pszczynie. Impreza dla fanów red hot chili peppers

Śląskie miasto będzie gościć pierwszy Ogólnopolski Zlot Chiliheadów. Nie zabraknie bardzo pikantnych atrakcji!

Będzie ostro w Pszczynie. Impreza dla fanów red hot chili peppers
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Jeśli lubicie naprawdę ostrą jazdę, to ta impreza jest dla Was. 7 kwietnia 2018 w Pszczynie w Sztamfer Burger Barze odbędzie się I Ogólnopolski Zlot Chiliheadów, czyli fanów wszystkiego, co ostre i pikantne – papryczek, sosów i dań.

W programie imprezy przewidzianych jest wiele atrakcji dla fanów specjałów, przemieniających smakoszy w ziejące ogniem smoki. Planowana jest między innymi degustacja ostrych sosów i specjalnego dania zlotu. Miłośnicy ostrych potraw będą też mogli porozmawiać ze znawcami polskiego rynku ostrych sosów oraz posłuchać wykładów kulinarnych.

Ci, którym niestraszne są najwyższe wartości skali Scoville’a mogą stanąć do konkursu, który wyłoni Mocarza Zlotu. Polega on na stopniowym konsumowaniu coraz ostrzejszych specyfików. Zwycięża oczywiście ten zawodnik, który zdoła zjeść najostrzejszą potrawę.

I Ogólnopolski Zlot Chiliheadów w Pszczynie – program imprezy

  • 15:00 Rozpoczęcie, przywitanie, degustacja
  • 16:00 Wykład Beaty i Kamila Zwolskich „Skala Scoville’a, czyli pułapka na chiliheada”
  • 17:00 Produkcja od kuchni – o ostrych sosach z producentem sosów Dziki Bill
  • 18:00 Degustacja, zakulisowe rozmowy z fachowcami, fanami i producentami
  • 19:00 Konkurs
  • 19:45 Koncert/DJ

Papryczka chili to z pewnością najbardziej rock’n’rollowe warzywo. Nic dziwnego, że zainspirowało nazwę jednej z najsłynniejszych kapel w historii rocka, choć perkusista Red Hot Chili Peppers, Chad Smith wcale nie lubi papryczek. Mimo wszystko muzyk wziął ostatnio udział w internetowym wyzwaniu #ALSPepperChallenge, polegającym na jedzeniu chili. Jako bębniarz nie śpiewa, więc mógł sobie na to pozwolić… Niedawno ostrymi papryczkami poczęstowano członków chłopięcego chóru, co oczywiście nie sprzyjało czystym anielskim pieniom. A jak na Was działa zawarta w papryczkach kapsaicyna?

Maciej Koprowicz
Tagi: adrenalina