19.10.2016 11:57

Ceny Nissana GT-Ra Nismo w Polsce

Najmocniejsza, flagowa odmiana GT-Ra trafiła do sprzedaży na polskim rynku. Ceny Nissana zaczynają się od… 775 000 zł!

Ceny Nissana GT-Ra Nismo w Polsce
foto: materiały prasowe

To auto powstało z myślą o osobach, których drugim domem jest tor wyścigowy. Wyczynowe auto dopuszczone do ruchu drogowego według Nissana czerpie z dziedzictwa motoryzacyjnego japońskiej marki wszystko to, co najlepsze. Pod maską tego modelu znajdziemy 3,8-litrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem. Inżynierom udało wykrzesać się z niego aż 600 KM, czyli więcej o 30 KM od jakiegokolwiek innego seryjnie produkowanego GT-Ra.

Zwiększona moc to zasługa między innymi zastosowania indywidualnego sterowania zapłonów w poszczególnych cylindrach. Jednostka charakteryzuje się dobrą elastycznością w średnim i wysokim zakresie prędkości obrotowej. Dodatkowo każdy z silników jest montowany ręczne przez wykwalifikowanych mechaników Takumi.

Moment obrotowy przekazywany jest na obie osie za pośrednictwem dwusprzęgłowej przekładni o 6 przełożeniach. W takiej konfiguracji Nissan od 0 do 100 km/h rozpędza się w mniej niż 3 sekundy! Wyróżnikiem tego wyjątkowego samochodu są przeprojektowany przedni zderzak, znajdujący się jeszcze bliżej nawierzchni, poczwórne końcówki rur wydechowych wykonane z tytanu, dyfuzor oraz powiększony spojler. Zmiany te podyktowane są wyłącznie dbałością o aerodynamikę. Ba, producent chwali się, że w GT-R Nismo uzyskano większą całkowitą siłę docisku niż w jakimkolwiek innym seryjnie produkowanym Nissanem, co ma się przekładać na wyjątkową stabilność przy wyższych prędkościach.

Zadbano również o poprawę sztywności konstrukcji nadwozia, co pozwoliło na precyzyjniejsze dostrojenie amortyzatorów, sprężyn i stabilizatorów. W efekcie czasy pokonywania slalomu i zakrętów względem poprzedniej wersji zostały poprawione o 2%. Jak twierdzi producent – Nismo charakteryzuje się lepszym wyważeniem w porównaniu z poprzednikiem i zapewnia niepowtarzalne wrażenia z jazdy zarówno na krętych drogach publicznych, jak i zamkniętych torach wyścigowych.

Co ciekawe, bazowa wersja Nissana GT-Ra w Polsce kosztuje od 499 000 zł. Przy czym zdaniem Jeremy’ego Clarksona, wyjątkowo niegodną polecenia odmianą tego modelu jest GT-R Track Edition, który znalazł się na jego subiektywnej liście 10 najgorszych aut 2016 roku.

Tagi: #News #Nissan