09.05.2017 11:46

Czy Tesla będzie szpiegować kierowców?

Firma Tesla wprowadza aktualizację funkcji autopilota w swoich samochodach. Dla kierowców może to oznaczać zmiany w polityce prywatności.

Czy Tesla będzie szpiegować kierowców?
foto: Tesla Press

Nowa aktualizacja w funkcji autopilota, jaką wprowadziła firma Elona Muska, kładzie cień strachu na kierowcach. Mają oni wątpliwości co do prawdziwych intencji tej aktualizacji.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Tesli aktualizacja, która obejmie funkcję autopilota ma zbierać nagrania z kamer zewnętrznych samochodu. Zapis aktualizacji jest dla kierowców niejasny i prowadza spore wątpliwości.

W oficjalnym komunikacie firmy, widnieje informacja iż nagrania będą co prawda gromadzone anonimowo, ale mogą być udostępniane osobom trzecim. Daje to spore pole do działań marketingowych firm zewnętrznych i partnerów koncernu.

Zapisywanie tras przejazdu kierowców może pomóc w tworzeniu sieci odwiedzanych miejsc, a takie informacje mogą być wykorzystywane przez różne jednostki.

To nie pierwszy raz gdy w tym roku głośno jest o współwłaścicielu Tesli Elonie Musku. Ostatnio jego druga firma, The Boring Company, zaprezentowała koncepcję stworzenia tunelów transportowych pod powierzchnią ziemi, które maja być odpowiedzią na problem korków w miastach.

Aleksandra Kopka
Tagi: News Tesla aktualizacja systemu