29.02.2016 14:43

Fiesta ST200 – najmocniejsza w historii

Amerykański producent samochodów opracował jeszcze potężniejszą odmianę Fiesty ST – hot hatcha, który ma konkurować między innymi z Volkswagenem Polo GTI i Seatem Ibizą Cuprą.

Fiesta ST200 – najmocniejsza w historii
foto: materiały prasowe

ST200 oferuje lepsze osiągi – z 1,6-litrowego silnika EcoBoost inżynierowie Forda wycisnęli dodatkowe 18 KM. Oznacza to, że moc wzrosła z 182 do 200 KM, a moment obrotowy z 240 do 290 Nm. Ponadto standardem jest funkcja Overboost, pozwalająca na uzyskanie dodatkowych 15 KM i 30 Nm maksymalnego momentu obrotowego na około 15 sekund. Auto od 0 do 100 km/h rozpędza się w 6,7 s, czyli o 0,2 s szybciej w stosunku do poprzednika i potrafi osiągnąć prędkość 230 km/h.

Fiesta ST2

Karoserię prezentowanego na zdjęciach egzemplarza pokrywa nowy szary lakier Storm Grey, a nadkola wypełniają matowe felgi w rozmiarze 17 cali, za którymi skrywają się czerwone zaciski hamulcowe. Zdaniem Joe Bakaja – wicedyrektora ds. produkcji Forda w Europie – nowy hothatch oferuje więcej emocji niż kiedykolwiek wcześniej:

"

Ford Fiesta ST jest autem wręcz uwielbianym przez swoich właścicieli i recenzentów. ST200 wynosi moc, osiągi i radość z prowadzenia na zupełnie nowy poziom. "

We wnętrzu znajdziemy sportowe fotele Recaro z przodu ze specjalnymi kontrastującymi przeszyciami w szarym kolorze, srebrne listwy progowe oraz pasy z szarymi wstawkami.

Do dyspozycji kierowcy są 3-stopniowy system stabilizacji toru jazdy, specjalna sportowa kierownica, usztywnione i obniżone o 15 mm zawieszenie ze specjalnymi amortyzatorami i bardziej bezpośredni układ kierowniczy.

Fiesta ST3

Co ciekawe Fiesta ST tej generacji została wypuszczona na rynek w 2013 roku i w pierwszym roku sprzedaży otrzymała na całym świecie ponad 20 różnych nagród i wyróżnień. Ford od tamtego czasu do 2016 roku znalazł ponad 30 000 nabywców na ten samochód. Wyjątkową popularnością najmocniejsza odmiana Fiesty cieszy się na wyspach, gdzie aż 19 200 osób weszło w posiadanie tego auta.

Fiesta ST200 zostanie zaprezentowana na targach w Genewie już na początku marca 2016 roku. Zdaniem Raja Naira – wiceprezesa wykonawczego Forda – gama samochodów w ofercie amerykańskiego producenta jest bardzo konkurencyjna:

"

Nigdy nie mieliśmy tak dużo do zaproponowania jak teraz, a to dzięki Fieście ST200, Focusowi RS i zapierającemu dech w piersiach supersportowemu GT. Silniki w technologii EcoBoost pozwalają dywizji Ford Performance zaspokajać potrzeby szerokiej rzeszy osób. "

Miejmy nadzieje, że cena nowej Fiesty nie wzrośnie znacząco – obecna odmiana ST kosztuje 75 650 zł.

Tagi: News Ford