12.05.2016 15:06

Foteliki dziecięce nowej generacji od Volvo

Hakan Samuelsson – prezydent i dyrektor generalny Volvo – do 2020 roku ma zamiar zredukować do zera liczbę osób, które poniosły śmierć w samochodach Volvo…

Foteliki dziecięce nowej generacji od Volvo
foto: materiały prasowe

W ramach realizacji tego programu Szwedzi opracowali specjalne samochodowe foteliki dziecięce, które mają zapewniać bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Jak na tę markę przystało, zostały one odpowiednio wykończone. Do ich stworzenia wykorzystano dobrej jakości materiały, które mają zapewniać ponadto wysoki komfort podczas podróży.

Zdaniem głównego dyrektora działu technicznego ds. zapobiegania szkód – Lotta Jakobsson – nowe foteliki są znacznie lepsze od konwencjonalnych:

"

Skupiliśmy się na dzieciach i temu, by zapewnić im maksimum bezpieczeństwa, niezależnie od ich rozmiarów i wieku. Korzyści pod względem ochrony są niepodważalne, a pomimo to, tak wielu rodziców nieświadomie pozwala swoim dzieciom podróżować z fotelikami przymocowanymi w stronę jazdy w zbyt wczesnym wieku. Jednym z powodów takich decyzji jest komfort – po prostu dzieci narzekają, że nie mają dostatecznie dużo przestrzeni na nogi lub też skarżą się na to, że jest im zbyt ciepło przez źle dobraną tapicerkę. "

Właśnie chcąc rozwiązać te problemy, Volvo opracowało trzy różne foteliki, które w 80% zostały stworzone z wełny, dzięki czemu lepiej „oddychają” i są bardziej komfortowe od tradycyjnych tapicerek. Co więcej cechuje je duża odporność na zniszczenia, są przyjemniejsze w dotyku i lepiej spisują się zarówno przy zbyt wysokiej, niskiej, jak i optymalnej temperaturze. Zdaniem producenta, są one także tak zaprojektowane, że zapewniają dodatkową przestrzeń na nogi.

Zostały one opracowane głównie z myślą o dzieciach o wadze nieprzekraczającej 13 kilogramów, mających mniej niż roczek. Volvo zachęca rodziców do przewożenia dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat w fotelikach zamontowanych w kierunku odwrotnym do jazdy.

Nowy produkt ma trafić na wybrane rynki już w czerwcu 2016 roku. Niestety producent nie podał więcej szczegółów na ich temat. Jednak spodziewać się można nie tylko jakości zarezerwowanej dla klasy premium, ale także adekwatnej ceny. W końcu za bezpieczeństwo trzeba niejednokrotnie bardzo słono zapłacić.

Tagi: News Volvo