16.04.2016 13:17

„Hipisowski” Bentley na aukcji charytatywnej

Brytyjski producent samochodów przy współpracy z Sir Peterem Blakiem – znanym między innymi ze stworzenia okładki albumu Beatlesów pt. „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” – opracował wyjątkowy egzemplarz Bentleya Continentala GT V8 S Convertible.

„Hipisowski” Bentley na aukcji charytatywnej
foto: materiały prasowe

Peter Blake to jedna z kluczowych osób brytyjskiego pop artu. Za swoje liczne osiągnięcia otrzymał Order Imperium Brytyjskiego, a następnie w 2002 roku – tytuł szlachecki. Teraz z kolei swoją ręką tknął nieco fantazji i ekstrawagancji w pierwszego na świecie Bentleya w stylu pop art. Ten wyjątkowy pojazd został opracowany w szczytnych celach – z myślą o sprzedaży na aukcji przez organizację Care2Save Charitable Trust, zajmującą się między innymi opieką paliatywną.

Kevin Rose – członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu w Bentley’u – nie ukrywał swojego zadowolenia z podjętej współpracy:

"

Sir Peter zaprojektował uderzająco kolorowy samochód, który dobitnie pokazuje dlaczego to właśnie on uznawany jest za jednego z czołowych brytyjskich artystów. Bycie częścią tego projektu było niezwykle fascynującym przeżyciem, szczególnie ze względu na naszych niezwykle zdolnych, wykwalifikowanych rzemieślników z dywizji Mulliner, tworzących produkty na zamówienie, którzy ściśle współpracowali nad tym przedsięwzięciem z Sir Peterem. Jesteśmy dumni ze wspierania Care2Save Charitable Trust od ponad 25 lat – możliwość przeznaczenia naszego wyjątkowego auta na potrzeby tak szczytnego celu dało nam ogromną satysfakcję. "

Zobacz więcej zdjęć Bentley'a:

Sir Peter Blake potwierdził, że obie strony były zadowolone ze współpracy:

"

Jestem dumny, że zostałem wciągnięty w pracę nad tym pięknym pojazdem, podziwiam także zespół Bentley’a, który wcielił w życie mój design, tworząc ten piękny egzemplarz. "

Oryginalnie nadwozie Bentley’a Continentala GT V8 S Convertible zostało pokryte lakierem w kolorze British Racing Green. W tej odmianie kontrastuje on z niebieskim odcieniem oraz maską pomalowaną na żółto z motywem czerwonego serca pośrodku oraz różem okalającym osłonę chłodnicy. Wnętrze tego pojazdu również wyróżnia się różnokolorowym wykończeniem.

Pod maską tego auta drzemie 4-litrowy, podwójnie doładowany silnik o mocy 528 KM i 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napędzane są wszystkie 4 koła za pośrednictwem automatycznej przekładni o 8 przełożeniach. Continental GT V8 S Convertible od 0 do 100 km/h rozpędza się w zaledwie 4,7 s, a według danych producenta potrafi osiągnąć prędkość maksymalną 308 km/h.

Ten wyjątkowy samochód trafi pod młotek 24 czerwca 2016 roku podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood.

Jak Wam się podoba ten projekt?

Tagi: #Bentley