10.08.2016 14:55

Hyundai i30 nowej generacji – pierwsze zdjęcia

Południowokoreański producent samochodów już wkrótce wejdzie na rynek segmentu kompaktowego z nowym, bardziej konkurencyjnym modelem i30.

Hyundai i30 nowej generacji – pierwsze zdjęcia
foto: materiały prasowe

Auto ma oficjalnie zadebiutować 7 września 2016 roku podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Jednak fani marki już teraz mogą nacieszyć oczy pierwszymi zdjęciami opublikowanymi przez tego producenta.

Więcej informacji o nowym modelu zdradził dyrektor marki oraz szef studia designerskiego – Peter Schreyer:

"

To samochód dla każdego – projektując nadwozie Hyundaia i30 nowej generacji, nie celowaliśmy w jednego, konkretnego odbiorcę, tylko skupiliśmy się na szerokim wachlarzu różnorodnych indywidualności. Styl jaki reprezentuje to auto jest ewolucją języka designerskiego wypracowanego przez firmę Hyundai Motor – można zauważyć naturalne, płynne linie, czyste powierzchnie, które nadają temu pojazdowi ponadczasowego wyglądu. Z nową generacją i30 prezentujemy zupełnie przeprojektowaną, kaskadową osłonę chłodnicy. "

Nowy model został opracowany w Europie – zarówno pod względem technicznym, jak i stylistycznym. Również faza testowa odbyła się na Starym Kontynencie. i30 ma korzystać z najnowszej technologii producenta. Docelowo w szranki stanie z takimi konkurentami jak Volkswagen Golf, Ford Focus oraz Opel Astra.

Dowodem na to, że firma realizuje dobrą strategię, są wyniki najlepiej sprzedających się aut na świecie w pierwszym półroczu 2016 roku. Sprzedaż hyundaia Tucsona wzrosła z 94 267 do 285 060 egzemplarzy, co stanowi ogromny wzrost o 202,4%. Tym samym ten model uplasował się na 16. miejscu najchętniej kupowanych aut na świecie.

hyundai

To samo zestawienie potwierdza jak niezwykle istotny jest segment kompaktów – bardzo wysokie miejsca okupują samochody właśnie tej klasy. Przykładem są Toyota Corolla, Volkswagen Golf, Ford Focus, Honda Civic.

hyundai3

Dodatkowo, ogromnym krokiem w stronę zmian, jest decyzja o wprowadzeniu zupełnie nowej nomenklatury. Producent postanowił, że rozstanie się z dotychczas wykorzystywanymi nazwami zaczynającymi się od literki „i”. Wyjątkiem ma być właśnie model i30. Za to pozostałe samochody w gamie już są w trakcie tego procesu. Za przykład posłużyć może ix35, które stało się Tucsonem. To samo dotyczy Sonaty i i40.

Jak Wam się podobają pierwsze zdjęcia i30?

Tagi: News Hyundai