11.01.2016 08:59

Hyundai oferuje auta w abonamencie

Producenci szukają coraz to nowszych sposobów na pozyskiwanie nabywców, między innymi oferując alternatywne formy finansowania. Hyundai wychodzi naprzeciw swoim indywidualnym klientom, proponując wynajem aut.

Hyundai oferuje auta w abonamencie
foto: materiały prasowe

To oznacza, że można użytkować nowy samochód bez kupowania go na kredyt. Wystarczy uiszczać comiesięczną opłatę abonamentową o stałej wysokości – producent zapewnia, że w cenie nie ma ukrytych żadnych dodatkowych kosztów.

Jak twierdzi Tomasz Sumelka – Dyrektor Sprzedaży Hyundai Motor Poland – nie trzeba się martwić serwisem, ubezpieczeniem OC+AC+NNW, całodobową opieką Assistance, kosztem opon zimowych, ich wymianą – wszystko bowiem jest w cenie:

"

Abonament na samochód to prawdziwie innowacyjne rozwiązanie. Ta oferta wpisuje się całkowicie w politykę marki Hyundai, zgodnie z którą chcemy wyprzedzać oczekiwania naszych klientów. Tym razem wychodzimy naprzeciw tym kierowcom, którzy indywidualnie, lub prowadząc własną działalność gospodarczą, chcą użytkować nowy samochód nie martwiąc się na przykład o serwis, czy ubezpieczenie auta. "

Jedynymi kosztami eksploatacyjnymi, które musi pokryć klient, są paliwo oraz inne płyny, np. do spryskiwaczy.

Nowa usługa nazywa się Hyundai Abonament i została wprowadzona w Polsce z początkiem 2016 roku przez południowokoreański koncern, współpracujący z Masterlease. Umowę zawiera się na 9 miesięcy. Po jej wygaśnięciu klient oddaje auto bez zobowiązań – nie musi się martwić o jego ewentualną odsprzedaż oraz związaną z nią utratą wartości. Dostaje za to propozycję wynajmu nowego pojazdu.

Ofertę otwiera Hyundai i20 1.1 CRDi o mocy 75 KM z 6-biegową przekładnią ręczną w podstawowej wersji wyposażeniowej – Classic Plus. Comiesięczny abonament to wydatek 699 zł brutto. To oznacza całkowity koszt za 9-miesięczną usługę w wysokości 6291 zł. Za samochód w tej wersji trzeba w salonie zapłacić od 60 300 zł wzwyż.

Jeśli zatem założyć, że wartość auta po pierwszym roku od jego zakupu spada o 30%, to w tym wypadku po 12 miesiącach i20 byłoby warte o 18 000 zł mniej. Istnieją jednak pewne ograniczenia wynikające z zawartej umowy, mianowicie limit kilometrów – do 15 000. W praktyce codziennie, regularnie można pokonywać do 55 km.

Miesięczny abonament w wypadku i30 za wersję napędzaną 90-konnym silnikiem 1.4 CRDi i 6-biegową skrzynią ręczną, wynosi 899 zł brutto. Za i40 1.7 CRDi 115 KM trzeba płacić już 1199 zł/msc, a za wersję kombi w wariancie o mocy 141 KM – o 300 zł więcej.

Najwięcej zaś kosztuje wynajem Tucsona 1.6 GDI 2WD 6MT Comfort – 1631 zł miesięcznie.

Co sądzicie o tej ofercie?

Tagi: #Hyundai #News