20.11.2015 15:48

Impreza Sedan – odważny koncept Subaru

Japoński producent na Los Angeles Motor Show zaprezentował koncept Imprezy Sedan. Wyznacza on nowy kierunek stylistyczny, który ma obrać nie tylko ten model, ale i cała przyszła gama Subaru.

Impreza Sedan – odważny koncept Subaru
foto: materiały prasowe

Czterodrzwiowy sedan wygląda znacznie bardziej dynamicznie w stosunku do obecnej generacji Imprezy – sama sylwetka przypomina nieco coupe. Wyróżnia się agresywną, muskularną stylistyką, odważnymi przetłoczeniami i ostrymi liniami – w nomenklaturze Subaru, ten design określany jest mianem Dynamic x Solid.

Z kolei według nich przednie światła mają przywodzić na myśl… jastrzębia. Pod nimi wygospodarowano miejsce na reflektory przeciwmgielne w technologii LED. Osłona chłodnicy ma kształt heksagonalny, a wewnątrz znalazła się kratownica w przypominająca spłaszczone plastry miodu.

Według Japończyków, ich nowy samochód odznacza się bardzo dobrym współczynnikiem oporu powietrza, który został osiągnięty dzięki opływowej karoserii. Z tyłu umieszczono zintegrowany spojler i masywne zderzaki. Światła zachodzą lekko na boki oraz na klapę bagażnika. W oczy rzucają się także aż za bardzo wygładzone nadkola oraz oryginalny krój felg z czerwonymi akcentami.

Nadwozie Imprezy Sedan mierzy 4,55 m długości, 1,78 m szerokości i 1,45 m wysokości, przy rozstawie osi 2,67 m.

Subaru nie zdradziło zbyt wielu szczegółów technicznych. Przyszła generacja Imprezy ma zostać opracowana w oparciu o nową platformę modułową. Jak na tę markę przystało, możemy liczyć na porządny napęd na obie osie i… wersję WRX STI.

Pierwsze egzemplarze produkcyjnego samochodu mają pojawić się na drogach w 2016 roku.

Tagi: News Suabru