03.12.2019 12:05

Jeremy Clarkson ostro o Grecie Thunberg. "To idiotka. Obrusza się mówiąc, że wszyscy umrzemy"

Były prowadzący "Top Gear" udzielił ostatnio wywiadu, w którym ostro skrytykował młodą aktywistkę Gretę Thunberg. Jego słowa wywołały istną burzę.

Foto: DAVID HARTLEY/REX/Shutterstock/EAST NEWS; Rex Features/East News
Foto: DAVID HARTLEY/REX/Shutterstock/EAST NEWS; Rex Features/East News

Greta Thunberg to szwedzka aktywistka, która stała się w ostatnim czasie jedną z najpopularniejszych nastolatek na świecie. Jej rozpaczliwy apel do najbardziej wpływowych osób na świecie, zarzucający, że nie robią nic by ratować naszą planetę, odbił się szerokim echem. Dziewczyna zasłynęła z działań na rzecz ratowania Ziemi przed skutkami zmian klimatycznych. Nie wszystkim jednak odpowiada jej sława i postępowanie. Jeremy Clarkson w ostatnim wywiadzie ostro skrytykował Gretę Thunberg nazywając ją idiotką i zarzucając, że zabiła w młodych ludziach pasję do motoryzacji.

Jeremy Clarkson ostro o Grecie Thunberg - "To idiotka. Obrusza się mówiąc, że wszyscy umrzemy"

Były prowadzący "Top Gear" nie przebierał w słowach odnosząc się do działań Grety Thunberg. W rozmowie z magazynem "The Sun" wyznał, że uważa ją za idiotkę, której postępowanie do niczego nie prowadzi.

"

To idiotka. Obrusza się mówiąc, że wszyscy umrzemy. To niczego przecież nie zmieni. To bez sensu. Mógłbym w tej chwili pożyczyć 50-metrowy jacht i popłynąć do Stanów żeby nakrzyczeć na Trumpa. Tylko po co? Niczego w ten sposób przecież nie osiągnę. "

Greta Thunberg
Greta Thunberg
Przeczytaj także Powstał mural z Gretą Thunberg. Aktywistka jest porównywana do Putina

Jeremy Clarkson oskarżył również Gretę Thunberg o zabicie w młodych ludziach pasji do motoryzacji.

"

W szkołach wbijają im do głów, że samochody są złe jeszcze zanim nauczą się mówić "mama" i "tata". Żadna ze znanych mi osób poniżej 25. roku życia w najmniejszym stopniu nie interesuje się motoryzacją. Thunberg zabiła ich pasję. "

Greta Thunberg
Greta Thunberg
Przeczytaj także Greta Thunberg „podróżuje w czasie”. Zobacz niezwykłą fotografię sprzed 120 lat!

Clarkson przyznał, że nie neguje problemów naszej planety i tego, że należy zadbać o klimat. Zaznaczył jednak, że nie popiera fanatyzmu, który (jego zdaniem) reprezentuje Greta. Dziennikarz zwrócił się również bezpośrednio do dziewczyny, w uszczypliwy sposób odnosząc się do jej młodego wieku.

"

Bądź więc dobrą dziewczynką, zamknij się i pozwól dorosłym zając się sprawą. I nie, nie możesz wyjść z domu po dziesiątej. I nie możesz paradować w tak krótkiej spódnicy. "

Greta
Greta
Przeczytaj także Przemówienie Grety Thunberg przerobiono na death metal. Dziewczyna skomentowała wideo

Stanowisko Clarksona poparł jego wieloletni ekranowy partner, Richard Hammond.

"

Nie znoszę tego mówić, ale on ma rację. Młodzi ludzie nie pasjonują się dziś motoryzacją. Ile dzieciaków dorasta z plakatami samochodów na ścianach swoich pokoi? "

Greta Thunberg dotąd nie zareagowała na słowa Jeremy'ego Clarksona. Jednak na komentarz zapewne nie przyjdzie nam długo czekać.

Zobacz też: Nowo odkryty żuk otrzymał imię na cześć Grety Thunberg

Tagi: Motoryzacja Top Gear adrenalina