12.08.2016 11:00

Karma Revero w pierwszym zwiastunie

Amerykański producent samochodów wznowił swoją działalność i ma ambicję powalczyć z najlepszymi na rynku, między innymi Teslą.

Karma Revero w pierwszym zwiastunie
foto: kadr z wideo

Karma Automotive właśnie zaprezentowała swój nowy model – Revero. Powstał on w oparciu o starego Fiskera Karmę. Subtelnie różni się pod względem stylistycznym od swojego pierwowzoru i wciąż wykorzystuje baterie słoneczne zamontowane na dachu. Zdaniem producenta, mają one generować wystarczająco dużo energii do napędu auta.

Przedstawiciele firmy gwarantują, że do opracowania nowego modelu wykorzystano najnowocześniejszą dostępną technologię. Podobno żaden inny pojazd sprzedawany na terenie USA nie oferuje takiej wydajności. Właściciele pierwszego auta sprzedawanego pod banderą marki Fisker doceniali przede wszystkim zastosowanie dachu solarnego, dlatego też osoby stojące na czele Karma Automotive zdecydowały, by uczynić z niego znak rozpoznawczy.

Nowy samochód ma być wyjątkowy. Zadbano o różnorodne smaczki jak na przykład ręczne malowane emblematy, o czym wspomina przedstawicielstwo marki:

"

Żaden inny producent samochodów nie zdecydował się na zastosowanie takiego rozwiązania. Może to detal, ale właśnie to ma symbolizować nasze oddanie, kunszt oraz odmienność. Do tego zadbaliśmy o stworzenie świetnego systemu multimedialnego, który jest prosty, intuicyjny i ma piękny interfejs. Jeśli szukasz 200-stronnicowej instrukcji obsługi systemu multimedialnego, musisz udać się do innego producenta. "

Nazwa marki Karma nawiązuje do auta stworzonego przez Henrika Fiskera. Tym samym nowe amerykańskie przedsiębiorstwo nawiązuje do przeszłości. Karma Automotives chce zaoferować wyjątkową kombinację zaawansowanych technologii oraz ponadczasowego designu, tym samym wpisując się w oczekiwania najbardziej wymagających klientów – jak twierdzi sam producent.

Samochód o nazwie Fisker Karma był wytwarzany od 2011 roku w fińskiej miejscowości Uusikaupunki. Jednak w listopadzie 2012 wstrzymano produkcję przez wzgląd na problemy finansowe. Do tego czasu powstało 2450 Karm. Rok później Fisker Automotive ogłosiło bankructwo.

Karmę napędzały dwa silniki elektryczne, przekazujące moment obrotowy na tylną oś. Łączna moc układu wynosiła 408 KM. Na tle konkurentów auto wyróżniało się sposobem ładowania, za który odpowiedzialny był silnik spalinowy napędzający prądnicę oraz zintegrowane baterie słoneczne na dachu. Producent obiecywał maksymalny zasięg do 370 kilometrów.

Publiczny debiut najnowszego modelu Revero ma nastąpić 8 września 2016 roku w Laguna Beach, w Kalifornii.

Tagi: News Karma