07.04.2017 10:19

Klasyczne Mini z nowymi podzespołami

Najnowszym dziełem David Brown Automotives jest klasyczne Mini, które oferuje luksus i nowoczesne technologie.

Klasyczne Mini z nowymi podzespołami
foto: materiały prasowe

Wcześniej zrealizowano podobny projekt – David Brown Speedback GT. Wzięto podzespoły z Jaguara XKR i stworzono nadwozie przypominające to, znane z Aston Martina DB5. Tym razem podobnemu zabiegowi poddano klasyczne Mini, łączące styl retro z nowoczesnymi rozwiązaniami. Wyróżnikiem modelu są między innymi aluminiowa osłona chłodnicy, czy światła w technologii LED.

Pod maską znalazł się silnik o pojemności 1275 cm3, który w stosunku do bazowego odpowiednika ma oferować o 50% więcej mocy. Do tego zmodernizowano zawieszenie oraz hamulce, a także 4-biegową skrzynię ręczną. Auto ma być stabilniejsze w zakrętach i bardziej zwarte.

We wnętrzu klasyczne elementy współgrają z nowoczesnymi. Znajdziemy w nim ręcznie szytą skórę, czarno-białe wskaźniki, a także drewniany wieniec kierownicy. Zaskoczeniem może być system bezkluczykowego dostępu, uruchamianie silnika za pomocą przycisku, wejście USB, dotykowy ekran systemu multimedialnego współpracujący z Apple Carplay i Android Auto, a także uchwyt na napoje. 

Mini Remastered jest budowane ręcznie w głównej siedzibie Davida Browna nieopodal Silverstone. Klienci do wyboru będą mieli dwie limitowane wersje – „Inspired by Cafe Racers” i „Inspiried by Monte Carlo”. Oba modele zadebiutują podczas show Top Marques w Monako już 20 kwietnia 2017 roku.

Ceny nie zostały jeszcze potwierdzone, ale zaufane źródła sugerują, że Mini w nowoczesnym wydaniu może kosztować od około 50 000 funtów (równowartość około 250 000 zł). To wydaje się niewygórowaną ceną w porównaniu do Speedbacka GT kosztującego co najmniej 450 000 funtów (ponad 2,2 mln zł).

Podoba Wam się?

Tagi: News Galeria