28.12.2017 15:37

Linkin Park pomoże Mercedes-AMG opracować dźwięk elektrycznego supersamochodu

Ten samochód prezentuje się jak z futurystycznego filmu. Inżynierowie dbają o wszystko - również o dźwięk. 

Linkin Park pomoże Mercedes-AMG opracować dźwięk elektrycznego supersamochodu
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Mercedes-AMG współpracuje z Linkin Park, jak również innymi ekspertami z różnych dziedzin, by sprawić, że nadchodzący model samochodu elektrycznego nie tylko będzie dobrze wyglądać, ale również dobrze... brzmieć. Do końca nie wiadomo, co dokładnie ma robić amerykańska kapela, ale współpracę potwierdził Tobias Moers - szef AMG.

Na pewno chodzi o szykowany supersamochód Projet One od AMG - ma to być naprawdę szybki samochód, który w 6 sekund rozpędza się do 200 km/h.

Tobias Moers tak wypowiedział się na temat współpracy z muzykami:

"

Znacie Linkin Park? Zacząłem z nimi rozmawiać na temat ich interpretacji brzmienia elektrycznych samochodów. Współpracowaliśmy z Linkin Park latami, jesteśmy bliscy osiągnięciu celu. Zaczęliśmy parę lat temu, stworzyliśmy zespół, który pracował na sztucznych dźwiękach. Współpracowali z nami specjaliści od gier, kompozytorzy muzyki filmowej. Sprzedajemy emocje i dźwięk pełni kluczową rolę. Musimy zatem pracować na symulowanych dźwiękach.  "

Mercedes-AMG Project One będzie napędzany układem hybrydowym nawiązującym do tego z Formuły 1. W samochodzie zatem znajdziemy turbodoładowany silnik V6 o pojemności 1,6 litra, jak również dwa silniki elektryczne na przedniej osi. Co więcej dołożono jeszcze dwa dwa motory. Powstanie tylko 275 egzemplarzy samochodu, które pojawią się dopiero w 2019 roku.

foto: materiały prasowe

Linkin Park już wcześniej współpracował z Mercedes-AMG, natomiast Chester Bennington kupił sobie samochód Mercedes-AMG GT-S kilka miesięcy przed śmiercią. Zespół wraz z Mercedesem-AMG złożyli hołd zmarłemu muzykowi, gdy podczas wyścigu Petit Le Mans zaprezentowano samochód z naklejką nawiązującą do tatuażu Chestera. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Linkin Park adrenalina