27.06.2017 14:30

Mini tor w Warszawie? Trwa głosowanie w ramach budżetu partycypacyjnego

Do 30 czerwca 2017 roku macie możliwość zagłosować na wybrany projekt w ramach budżetu partycypacyjnego Warszawy. Jednym ze zgłoszonych pomysłów jest budowa mini toru w dzielnicy Włochy.

Mini tor w Warszawie? Trwa głosowanie w ramach budżetu partycypacyjnego
foto: prezentacja projektu Torowisko/app.twojbudzet.um.warszawa.pl

Projekt o nazwie „Torowisko” zakłada budowę dwóch małych torów o nawierzchni sjenitowo-granitowej. Wewnętrzna pętla ma mieć długość ok. 60 metrów i służyć do organizowania wyścigów na rowerach lub speedbike'ach.

Zewnętrzny tor o długości 145-150 metrów będzie przeznaczony do treningów na motocyklach do 125 cm3 oraz pitebike'ach. Według założeń projektowych w czasie zimy kompleks torowy miałby zostać zamieniony na ogólnodostępne lodowisko. Kosztorys projektu uwzględnia prace związane z uporządkowaniem i wyrównaniem wybranego miejsca, a także zakup nawierzchni wraz z jej montażem.

torowisko tab 1

Kompleks sportowo-rekreacyjny miałby powstać na terenie działki zlokalizowanej w dzielnicy Włochy. Teren jest o tyle odpowiedni dla stworzenia tego typu obiektu, gdyż w jego okolicy znajduje się trasa szybkiego ruchu (Aleja 4 Czerwca 1989 roku, obok trasy A2) oraz tory kolejowe. W bezpośrednim sąsiedztwie działki nie ma budynków mieszkalnych, co wyeliminuje ewentualne skargi na intensywny hałas.

mapa torowisko

Głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu partycypacyjnego kończy się 30 czerwca 2017 roku. Do tego czasu wszyscy mieszkańcy Warszawy, bez ograniczeń co do wieku lub miejsca zameldowania, mogą oddać swój głos. Aby to uczynić trzeba wejść na stronę app.twojbudzet.um.warszawa.pl i wypełnić formularz. W tym musicie podać swój adres e-mail, na który przyjdzie link aktywacyjny.

Klikając w niego potwierdzacie chęć zagłosowania na dany projekt. Aby wszystko przebiegło legalnie trzeba jeszcze uzupełnić dane wpisując swój numer PESEL oraz adres zameldowania. Dla tych, którzy nie chcą głosować internetowo, Urząd Dzielnicy Włochy umożliwia złożenie wypełnionej karty do głosowania w trakcie godzin jego pracy.

Jeśli projekt „Torowisko” uzyska wysokie miejsce po zakończeniu głosowania, zostanie skierowany do realizacji do końca 2018 roku. To dobra wiadomość dla fanów jednośladów. Taki ogólnodostępny kompleks sportowo-rekreacyjny byłby pierwszym tego typu w Warszawie. A jak zaznaczają pomysłodawcy mógłby posłużyć w kształceniu młodych adeptów sztuki jazdy.

Na który projekt zagłosujesz?

Aleksandra Kopka
Tagi: Warszawa budżet partycypacyjny Torowisko budowa toru