13.03.2017 10:10

Miss Polski i policja przypominali o zasadach bezpiecznej jazdy

O sporym zaskoczeniu mogli mówić radomscy kierowcy zatrzymywani przez stróżów prawa, którym towarzyszyła aktualna Miss Polski – Paulina Maziarz.

Miss Polski i policja przypominali o zasadach bezpiecznej jazdy
foto: policja.pl

W ramach akcji „Prawdziwy mężczyzna – odpowiedzialny kierowca”, dwie funkcjonariuszki wraz z najpiękniejszą Polką przypominali uczestnikom ruchu drogowego zasady bezpiecznej jazdy, wspominając między innymi o tym, jak istotne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. Nietypowe przedsięwzięcie zostało zorganizowane z okazji Dnia Mężczyzn. Kierowcy przestrzegający przepisów byli nagradzani drobnymi upominkami przygotowanymi przez partnerów akcji – Zarząd Wojewódzki NSZZ, Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu i Centrum Reklamy „Nmedia”.

Zmotoryzowanych doceniano między innymi za zapięte pasy bezpieczeństwa, ustępowanie pierwszeństwa pieszym, a także kulturalne zachowania, które zdaniem mundurowych są godne do naśladowania. Funkcjonariuszki oraz Paulina Maziarz podkreślały, że:

"

Poprzez właściwe zachowanie na drodze, mężczyzna sam może zdecydować, jakim kierowcą chce być, a szczęściem jest samo życie, dlatego warto zapinać pasy, by tego szczęścia nie stracić. "

Wspomniane wcześniej działania są jednymi z wielu, jakie zorganizowano na przestrzeni ostatnich dni. Nieco wcześniej, z okazji Dnia Kobiet, reprezentantki płci pięknej otrzymywały kwiaty.

Przedstawiciele policji wspomnieli o tym, że przeprowadzona akcja wpisuje się w program profilaktyczny „B&N” (B jak Bezpieczny, N jak Niechroniony), którego inicjatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu. Ten ostatni ma udowadniać, że mundurowi mogą się kojarzyć nie tylko z represją, ale przede wszystkim z profilaktyką. Z kolei 12 marca 2017 przeprowadzono działania w ramach akcji „SmartSTOP”, promującej bezpieczne używanie telefonów komórkowych.

Co ciekawe, wcześniej funkcjonariusze zorganizowali takie akcje jak „Znicz 2016”, „Lewy pas”, „zielona strzałka”, a także „Migacz”.

Tagi: News Galeria