19.11.2015 16:55

Mitsubishi Space Star po zmianach

Mitsubishi sprzedaje na niektórych rynkach Space Stara pod szyldem Mirage. Japończycy postanowili wreszcie wprowadzić ten samochód w XXI wiek. Ponownie...

Mitsubishi Space Star po zmianach
foto: materiały prasowe

Space Star nawet w dniu swojej światowej premiery rynkowej nie był najnowocześniejszym autem. Co się zatem zmieniło w zmodernizowanej wersji, która w połowie 2016 roku ma zadebiutować ponownie w nowej odsłonie? Całkowicie przeprojektowano przód i tył – nowe są światła i zderzaki. W oczy rzucają się także nowa osłona chłodnicy oraz zmieniony wzór felg.

We wnętrzu wprowadzono sporo zmian – podmieniono fotele, a także zegary na desce rozdzielczej, jak również kierownicę i obudowę wokół drążka skrzyni biegów. System multimedialny pozwala na współpracę z telefonami opartymi na Androidzie lub iOS. Wszelkie dźwięki wydobywają się z 300-watowych głośników Rockford Fosgate.

Pod maską niemalże nic się nie zmieniło. Producent obiecuje, że nieco dopracował jednostkę 3-cylindrową 1.2 DOHC, która teraz jest wyposażona w innowacyjny system zmiennych faz rozrządu sterowanego elektronicznie i nowy wałek rozrządu. Moc pozostała ta sama i wynosi 80 KM, za to moment obrotowy wzrósł z 106 do 150 Nm.

Z racji trwających obecnie targów motoryzacyjnych w Los Angeles, na temat nowego samochodu wypowiedział się szef Mitsubishi North America, Don Swearingen, który zapewnia że nowy Space Star będzie stanowić jeszcze atrakcyjniejszą propozycję na rynku:

"

Właściciele Space Starów oczekują od tego samochodu przede wszystkim niezawodności. Po modernizacjach ten samochód wciąż będzie oferować trwałość, a dzięki poczynionym ulepszeniom, jego pozycja na rynku się umocni. "

Nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztować Mirage – pierwsze egzemplarze poliftingowe pojawią się w salonach w USA wiosną 2016 roku. Kiedy ten globalnie sprzedawany samochód trafi do Europy? Tego jeszcze nie wiadomo... 

Tagi: #Mitsubishi #News