28.06.2018 11:51

MŚ 2018: Egipski komentator zmarł na zawał po przegranym meczu swojej drużyny na mundialu

Szanowany egipski komentator telewizyjny Abdel Rahim Mohamed zmarł na atak serca niedługo po przegranej Egipcjan z Arabią Saudyjską. Mężczyzna zmarł w poniedziałek 25 czerwca 2018 roku.

Abdel Rahim Mohamed
foto: kadr z wideo

Abdel Rahim Mohamed był znanym egipskim komentatorem, którzy przed rozpoczęciem kariery dziennikarskiej zajmował się szkoleniem kilku rodzimych drużyn. Mężczyzna dostał ataku serca w poniedziałek 25 czerwca 2018 roku. Miało to miejsce dosłownie kilkanaście minut po zakończeniu meczu Egipcjan, który jego reprezentacja przegrała z Arabią Saudyjską 2:1, co spowodowało, że skończyła przygodę z mistrzostwami na ostatnim miejscu w grupie A.

Według doniesień lokalnej anglojęzycznej prasy, Mohamed poczuł się źle jeszcze w trakcie spotkania. Według planu, to on miał przeprowadzić analizę meczu, ale ze względu na swoje samopoczucie został przetransportowany do szpitala w Kairze przez swojego syna. Niestety, mimo akcji ratunkowej, Abdela Rahima Mohameda nie udało się uratować.

MŚ 2018: Egipski komentator zmarł po meczu swojej drużyny na mundialu

Kondolencje rodzinie komentatora i byłego trenera złożył obecny selekcjoner kadry egipskiej, Hector Cuper, który wyraził nadzieję, że powodem śmierci Mohameda nie była przegrana Egipcjan, którzy rozegrali bardzo słaby turniej. W trakcie swojej kariery trenerskiej Abdel Rahim Mohamer prowadził m.in. takie drużyny jak Zalamek, el-Marrikh Sporting Club oraz Mansoura Sporting Club of Mansoura.

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczął się 14 czerwca 2018 spotkaniem Rosja-Arabia Saudyjska, wygranym przez gospodarzy aż 5:0. Do grupy A należał jeszcze Urugwaj oraz Egipt. Faraoni przegrali wszystkie swoje mecze (0:1 z Urugwajem, 1:3 z Rosją i 1:2 z Arabią Saudyjską) przez co skończyli na ostatnim miejscu w grupie. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Mistrzostwa świata w Rosji - mecze Polaków

Polska zagrała w grupie H z Senegalem (przegrana 1:2) i Kolumbią (przegrana 0:3). Reprezentacja prowadzona przez Adama Nawałkę zmierzy się jeszcze z Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00).

Kamil Kacperski
Tagi: Mundial Poza Boiskiem