09.07.2018 16:11

Brytyjscy lekarze twierdzą, że oglądanie piłki nożnej może mieć dobry wpływ na zdrowie psychiczne

Wyniki nowych badań przeprowadzonych przez ekspertów zajmujących się demencją i chorobami jej podobnymi wskazują, że futbol to zdrowie. I fizyczne, i mentalne.

Brytyjscy lekarze twierdzą, że oglądanie piłki nożnej może mieć dobry wpływ na zdrowie psychiczne
foto: AFP/EAST NEWS

Piłka nożna rzekomo wywołuje lepsze emocje u osób starszych - tak twierdzi przynajmniej profesor Alistair Burns. Osobom zagrożonym demencji poleca oglądać dawne mecze, ponieważ stymulacja wspomnień pomaga w poprawnym funkcjonowaniu mózgów ludzi w wieku zaawansowanym.

Profesor Burns wszedł w temat nieco głębiej i wytłumaczył, że piłka nożna jako sport, jest nie tylko dobrym sposobem na utrzymanie zdrowego trybu życia, ale również kondycji mentalnej:

"

Piękna gra naprawdę może pomóc twojemu umysłowi i ciału. To nie tylko świetny wypoczynek fizyczny, ale również jest coś wspaniałego między oglądaniem starych meczy a utrzymywaniem dobrej kondycji umysłu. "

Sport to zdrowie

Burns po raz kolejny zaznacza, że dla ludzi starszych i osób, które cierpią na demencję, oglądanie meczy jest dobrym sposobem na poprawienie humoru i przypomnieniu sobie dawnych, dobrych czasów:

"

Dla ludzi starszych i tych, którzy cierpią na demencję, oglądanie meczy może obudzić stare wspomnienia, znów znaleźć kontakt ze starymi znajomymi. Johan Cruyff miał rację, gdy powiedział, że w piłkę gra się głową. "

Cóż, patrząc na takie sceny, jak reakcja po awansowaniu przez Anglię do ćwierćfinału mistrzostw świata, to możemy przyznać, że tak, piłka nożna może mieć na nas dobry wpływ:

Polska na MŚ 2018

Rosyjski mundial wypadł fatalnie w wykonaniu biało-czerwonych. Po dwóch przegranych meczach grupowych, z Senegalem (1:2) i Kolumbią (0:3) stracili szansę na awans do fazy pucharowej. W ostatnim meczu wygrali z Japonią 1:0, ale zdaniem wielu obserwatorów wykazali brak zaangażowania i sportowej postawy, pozwalając Japończykom grać na czas przy korzystnym wyniku.

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczęły się 14 czerwca 2018. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Kamil Kacperski
Tagi: Mundial Poza Boiskiem