25.06.2018 11:18

Mundial po Kolumbijsku: chcieli przemycić 70 kilogramów kokainy ukrytej w koszulkach piłkarskich

Celnicy znaleźli na lotnisku w Bogocie 70 kilogramów kokainy, które ukryte były w formie płynnej w koszulkach reprezentacji Kolumbii. Narkotyki miały trafić do Groningen w Holandii.

kibice Kolumbii
foto: BARTEK SYTA/Polska Press/East News

Paczka z kokainowymi koszulkami została wysłana z małej miejscowości Barranquilla. Początkowo funkcjonariusze nie zauważyli w tej przesyłce niczego dziwnego. Uwagę antynarkotykowych przykuła jednak waga przesyłki, która była stanowczo zbyt wysoka. Okazało się, że przemytnicy namoczyli koszulki reprezentacji Kolumbii w roztworze kokainowym.

Po transporcie do Groningen, owe „skażone” koszulki zostałyby poddane specjalnym działaniom mającym na celu wyciągnięcie płynu z odzieży, który następnie zostałby przetransformowany w czysty narkotyk. Według raportu policyjnego, w taki sposób dilerzy nie straciliby ani grama kokainy w trakcie transportu.

Kokaina ukryta w kolumbijskich koszulkach

Na temat całej sprawy wypowiedział się szef wydziału antynarkotykowego w Bogocie, Coronel Ramirez, który stwierdził, że dilerzy wymyślają co raz to bardziej wymyślne sposoby, aby przetransportować swoje towary z Kolumbii:

"

Dilerzy chcieli wykorzystać mundialową gorączkę, która zapanowała w Kolumbii. Handlarze wymyślają coraz bardziej zmyślne sposoby na szerzenie swojej działalności. Odwracają naszą uwagę i utrudniają nam pracę. Jest mi przykro, że koszulki, które przynoszą nam tyle szczęścia i radości, są skażone w taki sposób. "

Sprawcy na razie nie są znani. Przypominamy, że reprezentacja Kolumbii wygrała z Polakami 3:0, czym spowodowała, że nasi rodacy odpadli z Mundialu w Rosji w fazie grupowej. 

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczął się 14 czerwca 2018 spotkaniem Rosja-Arabia Saudyjska, wygranym przez gospodarzy aż 5:0. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Mistrzostwa świata w Rosji - mecze Polaków

Polska zagrała w grupie H z Senegalem (przegrana 1:2) i Kolumbią (przegrana 0:3). Reprezentacja prowadzona przez Adama Nawałkę zmierzy się jeszcze z Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00).

Kamil Kacperski
Tagi: Mundial Poza Boiskiem