14.04.2016 09:35

Netflix wyemituje nową serię Top Gear

BBC już wkrótce ruszy z nową odsłoną swojego sztandarowego programu motoryzacyjnego, który niegdyś zrzeszał miliony widzów przed ekranami. Żeby zwiększyć szanse na powtórzenie sukcesu, odcinki będą emitowane na platformie internetowej.

Netflix wyemituje nową serię Top Gear
foto: kadr z wideo

Podjęte decyzje mają na celu zwiększenie konkurencyjności nowego produktu względem programu przygotowywanego dla Amazona przez stare trio – Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa May’a. Co ciekawe, to nie będzie debiut Top Geara na tej platformie. Już wcześniej odcinki brytyjskiej edycji programu były tam dostępne i jak się okazało, oryginalna wersja show cieszyła się większą popularnością od lokalnych „imitacji”. Ted Sarandos – zarządzający treścią na Netflix – ogłosił, że chce rozszerzyć listę krajów, w których dostępna będzie nowa odsłona show:

"

Jak się domyślacie, Top Gear cieszy się niesamowitą popularnością na platformie Netflix. Mimo zmiany formatu, ludzie wciąż będą woleli oglądać brytyjską edycję programu zamiast lokalnych – niemalże w każdym kraju na świecie. "

Podczas gdy emisja nowego sezonu motoryzacyjnego show zostanie wyemitowana już w maju 2016 roku, przedstawicielstwo platformy internetowej nie ogłosiło kiedy udostępnią u siebie najnowsze epizody.

W nowej odsłonie Top Gear wystąpią między innymi Chris Evans, Matt LeBlanc, Eddie Jordan, Sabine Schmitz, Chris Harris i Rory Reid. Jak się jednak okazuje, ta szóstka nie stanowi zżytej ekipy. Największe napięcie jest na linii Chris Evans - Matt LeBlanc. Jedna z osób współtworzących program ujawniła, że ten problem wciąż eskaluje:

"

Matt nigdy nie był wyborem Chrisa – decyzja o wzięciu jego do programu została na nim niejako wymuszona i miała na celu przyciągnięcie amerykańskiej widowni. Evans niechętnie to zaakceptował i w akcie desperacji próbował nawiązać więź z Mattem, jednak bezskutecznie. Od afery związanej ze zbezczeszczeniem monumentu w Londynie podczas kręcenia ujęć do programu, ich relacja znacznie się pogorszyła. Zdaniem Chrisa, LeBlanc bardzo negatywnie wpłynął na wizerunek marki. Tak naprawdę za kulisami atmosfera między nimi jest bardzo chłodna. "

13 kwietnia 2016 roku Matt LeBlanc na Twitterze napisał – ironicznie, jak się można domyślać – iż zdawało mu się, że on i Chris Evans są kumplami:

Dla porównania Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May – którzy nigdy nie powiedzieli, że są najlepszymi przyjaciółmi – potrafili świetnie ze sobą współżyć zarówno w trakcie realizacji programu, jak i poza nim.

Legendarne trio prezenterów powraca w wielki stylu – 8 kwietnia 2016 roku pokazali oni pierwszy zwiastun, w którym nawoływali ludzi do pomocy w wymyślaniu nazwy. Roboczo określają oni swój program jako „Wciąż Bardzo nienazwane show Clarksona, Hammonda i Maya na Amazon Prime”.

Z kolei sam Top Gear ostatniego dnia marca 2016 roku zaprezentował trailer 23. serii, po obejrzeniu którego można domniemywać, że program wciąż będzie realizowany z równie dużym rozmachem, co wcześniej.

Tagi: #News #Top Gear