25.02.2016 11:35

Nissan Qashqai i X-Trial w odmianach premium

Celebrując świetnie wyniki sprzedaży, Nissan postanowił przygotować dwie specjalne wersje swoich SUV-ów. Wyróżniają się one specjalnym wyposażeniem i indywidualnym wzornictwem.

Nissan Qashqai i X-Trial w odmianach premium
foto: materiały prasowe

Oba auta zostaną zaprezentowane na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Genewie w marcu 2016 roku. Bazują one na bestsellerach, czyli modelach Qashqai i X-Trail. Nazywają się Premium Concept – zastosowano w nich nowe kolory, materiały i wspólne rozwiązania estetyczne, które są dowodem pokrewieństwa między nimi.

Ten pierwszy samochód powstał w NDE, czyli Europejskim Centrum Projektowym Nissana w Londynie. Z kolei X-Trail Premium Concept to dzieło Globalnego Centrum Projektowego Nissana (GDC) w Japonii.

Shiro Nakamura zdradził jak powstawały oba projekty:

"

Pozwoliliśmy naszym projektantom popuścić wodze kreatywności. Skupiliśmy się na dwóch pomysłach kontrastujących ze sobą, które jednocześnie współdzielą pewne rozwiązania i ujawniają nowy, bardziej prestiżowy charakter crossoverów. "

Koncepcyjne modele mają być bardziej ekskluzywne. Qashqaia zaprojektowano z myślą o osobach ceniących luksus, którzy lubią spędzać weekendy w kulturalnych stolicach Europy takich jak Genewa, Paryż i Rzym. Z kolei X-Trail ma być propozycją dla osób szukających przygód, często wybierających się na ekskluzywne wyprawy w Alpy lub Pireneje.

Oba auta na tle bazowych modeli wyróżniają się paletą prostych i wyrazistych kolorów. Wykorzystana czerń lub biel ma kontrastować z miedzią i złotem, dodając prestiżu, elegancji i ciepła – tak przynajmniej twierdzi Nissan.

W Qashqaiu Premium Concept miedziano-złotym kolorem wykończono dolną krawędź szyb, oprawy reflektorów, łuki nadkoli i relingi dachowe. Dolne partie nadwozia pokryto oryginalnym włóknem węglowym, a nadkola wypełniono 20-calowymi felgami. Zmodyfikowano kratę wlotu powietrza z motywem litery V. We wnętrzu zastosowano bardziej wyrafinowane materiały, między innymi tapicerkę ze skóry nappa oraz pikowane wykończenie konsoli środkowej, siedzisk i oparć foteli.

Qashqai

W X-Trailu Premium Concept w oczy rzuca się kontrastująca z białym kolorem nadwozia pokrywa silnika oraz dach, który pokryto włóknem węglowym w kolorze matowej czerni. Po raz kolejny wykorzystano miedziano-złoty motyw. Nadkola także wypełniają 20-calowe felgi. Nie zabrakło również nakładek na nadwozie i błotniki. Fotele pokryto dwoma rodzajami skóry, a na desce rozdzielczej oraz drzwiach zastosowano wykończenie z włókna węglowego i matowego chromu.

X-Trail

Oba projekty mają podkreślać chęć japońskiej marki do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, o czym wspomniał dyrektor działu projektowania w Nissan Motor – Mamoru Aoki:

"

Nissan jako pionier w tym segmencie będzie wciąż przesuwać granice i poszukiwać kreatywnych rozwiązań w celu zaspokojenia zróżnicowanych potrzeb europejskich klientów, oczekujących innowacyjnych rozwiązań. "

Japoński producent twierdzi, że podróżujący w obu autach będą mogli poczuć namiastkę luksusu.

Tagi: News Nissan