02.02.2016 11:31

Nowy SUV Skody – VisionS

To już pewne, ze Skoda będzie oferować nowego, dużego SUV-a – VisionS. Ten ma zadebiutować podczas międzynarodowych targów Geneva International Motor Show.

Nowy SUV Skody – VisionS
foto: materiały prasowe

Według producenta, auto ma być ucieleśnieniem estetyki, mocy i funkcjonalności. To także dowód na to, że Skoda jako marka wkracza w nową fazę rozwoju. Stylistycznie nowy pojazd będzie czerpać garściami z koncepcyjnego VisionC, o czym świadczy nawet sama nazwa – VisionS (literka S jest skrótem słowa SUV).

Nowy crossover ma być większy od bardzo udanego modelu Yeti – będzie mierzyć 4,7 m długości, 1,91 m szerokości i 1,68 m wysokości. Wnętrze swoim wyglądem przywodzi na myśl pozostałe modele z gamy, jednak w tym wydaniu zostało ono unowocześnione. Dzięki trzem rzędom siedzeń, wygodnie w VisionS usiądzie nawet 6 pasażerów.

Skoda VisionS (3)

Skoda zapewnia, że wygląd nadwozia wzbudza dużo pozytywnych emocji – wszystkie krawędzie i linie są czyste, precyzyjne i ostre, a krystaliczne elementy mają podkreślać charakter pojazdu. Z tyłu auta znalazł się dyfuzor i powiększone końcówki układu wydechowego.

Co ciekawe, już wkrótce zaprezentowane zostaną nowe SUV-y ze stajni Skody i Seata – nowe Yeti i Aran. Oba auta mają mierzyć 4,36 m długości, 1,84 m szerokości i 1,6 m wysokości, przy rozstawie osi 2,64 m. W standardzie moment obrotowy będzie przekazywany na przód, opcjonalnie na obie osie.

Pod maskami znaleźć się będą mogły: 1-litrowe TSI o mocy 110 KM z ręczną lub automatyczną, dwusprzęgłową przekładnia 6-stopniową DSG. Spośród mocniejszych wersji przebierać można w 1.4 TSI 150, 2.0 TDI 190 KM lub 1.4 TDI w dwóch wariantach – 116 lub 150 KM. Grupa Volkswagena planuje w przyszłości rozszerzenie palety silnikowej.

Do sieci wyciekło pierwsze zdjęcie przedstawiające ten model na ekranie systemu multimedialnego:

aran

Stylistycznie auto nawiązuje do konceptu 20V20:

Bardzo podobnie ma wyglądać nowa Yeti, z subtelnymi różnicami. W Skodzie z przodu pojawią się typowa dla niej osłona chłodnicy oraz po parze lamp z jej lewej i prawej strony. Reflektory główne będą zdecydowanie większe, a poniżej nich znajdą się mniejsze światła o trójkątnym kształcie, czyli bardzo podobnie do VisionS.

Zatem na targach w Genewie swoją ucztę będą mieli fani grupy Volkswagena i SUV-ów.

Tagi: News Skoda