21.06.2018 17:45

Zombie opanowało Warszawę! Szokująca kampania Tramwajów Warszawskich

Tramwaje Warszawskie przygotowały kampanię społeczną, którą promuje wideo pełne postaci rodem z „The Walking Dead”. Co robią hordy zombie w warszawskich tramwajach?

Zombie w Warszawie
foto: kadr z wideo

„Odłóż smartfon i żyj”  to hasło X edycji kampanii Tramwajów Warszawskich – „Bądźmy Razem Bezpieczni”. Kampanię tę promuje zaskakujący filmik, w którym pojawiają się hordy zombie. W ten metaforyczny sposób postanowiono przedstawić młodzież (i nie tylko), która snuje się ulicami jak bezmózgie monstra, gdyż całą swoją uwagę skupia na swoich smartfonach.

„Odłóż smartfon i żyj” – zombie opanowało ulice Warszawy

Piesi pochłonięci swoimi smartfonami coraz częściej przyczyniają się do wypadków na drogach – nie tylko w Polsce, lecz na całym świecie. Problem ten dostrzegają zarówno kierowcy, jak i motorniczy prowadzący tramwaje. Dlatego właśnie na ten problem postanowiono zwrócić uwagę podczas X edycji kampanii „Bądźmy Razem Bezpieczni” organizowanej przez Tramwaje Warszawskie.

By przykuć uwagę, spółka zdecydowała się na nietypową formę kampanii. W sieci pojawił się spot przedstawiający młodych użytkowników smartfonów jako zombie, które zmieniają się w krwiożercze bestie po odstawieniu swoich sprzętów elektronicznych.

Wideo to jeszcze nie wszystko! Tramwaje Warszawskie postarały się, by powodujące wypadki zombie straszyły ludzi także na ulicach. Na kilku przystankach tramwajowych pojawili się aktorzy przebrani za upiorne stworzenia.

Widowiskowa otoczka ma oczywiście nie tylko zaciekawić ludzi, ale przede wszystkim zwrócić ich uwagę na ważny problem. Cała akcja ma na celu uświadomienie pieszym, że nieodpowiedzialne korzystanie z urządzeń mobilnych może doprowadzić do tragedii. Hasło kampanii „Odłóż smartfon i żyj” nie dotyczy jedynie życia poza smartfonem, lecz przede wszystkim tego, że odłożenie telefonu może uratować życie przechodnia w niejednej sytuacji.

Natalia Hluzow
Tagi: News adrenalina