09.03.2017 09:06

Ogłoszono finalistów World Car of The Year

Przy tak wielu propozycjach godnych uwagi wybór Światowego Samochodu Roku 2017 z pewnością nie należy do prostych. Jurorzy wykonali pierwszy krok i nominowali kandydatów.

Ogłoszono finalistów World Car of The Year
foto: materiały prasowe

Aż 75 dziennikarzy motoryzacyjnych z 23 krajów zadecyduje o wyborze najlepszych samochodów na świecie. O ich werdykcie dowiemy się przy okazji salonu motoryzacyjnego w Nowym Jorku, o czym wspomniał John LaSorsa, przewodniczący „New York International Auto Show”:

"

Jesteśmy dumni z możliwości bycia gospodarzami najważniejszego wydarzenia motoryzacyjnego, podczas którego przyznawane są nagrody dla najlepszych z najlepszych w tej branży. W imieniu „New York Auto Show” chcielibyśmy pogratulować wszystkim finalistom i życzyć im szczęścia przy okazji tego plebiscytu. "

Już teraz ogłoszono finalistów 2017 World Car of the Year, a także najlepsze auta w poszczególnych kategoriach:

2017 World Car of the Year:

  • Audi Q5
  • Jaguar F‐PACE
  • Volkswagen Tiguan

2017 World Luxury Car:

2017 World Performance Car:

2017 World Green Car:

2017 World Urban Car

2017 World Car Design of the Year:

Droga do wyboru Światowego Samochodu Roku rozpoczęła się 29 września 2016 roku w Paryżu, następnie w listopadzie jurorzy spędzili 5 dni w Los Angeles. Zwieńczeniem ich pracy będzie przyznanie tytułów, które zostaną ogłoszone 13 kwietnia 2017 roku. Jak twierdzą przedstawiciele plebiscytu – World Car Awards to coś więcej niż tylko program, w ramach którego przyznawane są nagrody. Za tym projektem stoi największa liczba światowych ekspertów i profesjonalistów z każdego sektora motoryzacyjnego. Definiują oni najlepsze rozwiązania, szukają inspiracji patrząc się na technologie i idee przyszłości.

Rok wcześniej – w 2016 – tytuł Światowego Samochodu Roku zgarnęła Mazda MX-5, która pobiła takich konkurentów jak Mercedes GLC i Audi A4. W dodatku auto zaprojektowane w stylistyce KODO wygrało także w kategorii najlepszej stylistki. Co ciekawe, roadster w 2017 roku został wyłoniony jako najlepsze auto sportowe przez Consumer Reports.

Tagi: News