28.12.2015 07:57

Ogłoszono skład nowego trio „Top Gear”

Motoryzacyjny show „Top Gear” – będący najpopularniejszym motoryzacyjnym programem telewizyjnym na świecie – po skandalu związanym z Jeremym Clarksonem powróci w nowym, trzyosobowym składzie.

Ogłoszono skład nowego trio „Top Gear”
foto: kadr z wideo

Prowadzącym będzie Chris Evans, znany angielski prezenter, biznesmen i realizator radiowo-telewizyjny. Już w lipcu 2015 roku potwierdzono, że właśnie on będzie stać na czele „Top Gear” przez co najmniej trzy lata – na tyle opiewa jego kontrakt z BBC. Można powiedzieć, że pierwsze próby wdrażania do nowej roli ma już za sobą. Sam Jeremy Clarkson uczył go swojej sławnej kwestii „... in the world”:

U jego boku stanie Chris Harris – jeden z najbardziej szanowanych dziennikarzy motoryzacyjnych na świecie, znany ze swoich bardzo dobrych umiejętności prowadzenia samochodu oraz przeprowadzania rzetelnych testów. Podczas nich, Harris wręcz rozbiera wszystkie te auta na czynniki pierwsze. Chris współpracował z magazynem „Evo”, „Autocarem”, „Jalopnikiem”, „Drive”. Znany jest także z prowadzenia własnego kanału na YouTube – „Chris Harris on Cars”:

O jego bezkompromisowym charakterze świadczą odważne wypowiedzi – stwierdził on, że przedstawicielstwo Ferrari wymusza na dziennikarzach wypowiadanie się i pisanie na temat ich aut wyłącznie w samych superlatywach. W odpowiedzi, władze z Maranello nie użyczają mu swoich pojazdów.

Ostatnim ogniwem uzupełniającym zespół ma być Sabine Schmitz, która jest kierowcą wyścigowym. W swojej karierze miała krótki epizod w jednym z odcinków „Top Gear” – pojawiła się w nim jako ekspertka od legendarnego toru Nurburgring Nordschleife:

Niemka wpierw pomogła Jeremiemu Clarksonowi pokonać 20,6-kilometrowe okrążenie Jaguarem S-Type z turbodieslem pod maską. Następnie tego samego spróbowała dokonać siedząc za sterami Forda Transita – niestety do osiągnięcia sukcesu zabrakło jej zaledwie 8 sekund.

W rolę samego Stiga ma wcielić się brytyjski kierowca F1 – David Coulthard.

Seria „Top Gear” wystartowała w 1977 roku. W 2002 diametralnie zmieniono formułę programu – i właśnie w takiej formie ta motoryzacyjna seria osiągnęła największy sukces. Głównym prowadzącym był Jeremy Clarkson, z którym BBC nie przedłużyło umowy w marcu 2015 roku. Trio uzupełniali Richard Hammond znany pod pseudonimem Chomik oraz James May, potocznie nazywany Kapitanem Snują.

Mateusz Struk
Tagi: #News #Top Gear