04.01.2016 13:11

Pagani Huayra BC limitowana do 20 sztuk

Włoska marka nie próżnuje w 2016 roku. Producent hipersportowych samochodów zaprezentował właśnie pierwsze zdjęcie zakamuflowanego modelu prototypowego o nazwie Huayra BC.

Pagani Huayra BC limitowana do 20 sztuk
foto: materiały prasowe

Auto zadebiutuje na targach motoryzacyjnych w Genewie w marcu 2016. Najmocniejsza wersja tego samochodu ma kosztować około 2,7 mln dolarów. W stosunku do bazowego pojazdu ma bardziej aerodynamiczne, agresywniej wyglądające nadwozie z ogromnym spojlerem z tyłu oraz dyfuzorem.

Napędzany będzie zmodernizowanym, jeszcze potężniejszym silnikiem 6.0 V12 M158, który w podstawowej odmianie generuje 730 KM i ponad 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Od 0 do 100 km/h Huayra BC ma rozpędzać się w mniej niż 3,3 s i osiągać prędkość maksymalną przy ponad 370 km/h.

Dzięki zastosowaniu większej ilości włókna węglowego, auto ma ważyć jeszcze mniej od swojego pierwowzoru, czyli poniżej 1390 kg.

Pagani Huayra to następca Zondy. Silnik tego auta przenosi moment obrotowy na tylne koła za pośrednictwem ważącej 96 kg 7-biegowej przekładni sekwencyjnej – z dwusprzęgłowym automatem pojazd byłby cięższy o 70 kg. Samochód w produkcji jest od 2012 roku. Wszystkie dotychczas wyprodukowane pojazdy sprzedane zostały za nie mniej niż 1 314 000 dolarów.

Do tej pory stworzono dwie specjalne edycje – La Monza Lisa i 730S. Ta pierwsza została zamówiona przez biznesmena i kolekcjonera samochodów z Florydy, który w swoim garażu posiada także Lamborghini Veneno. Karoseria tej odmiany zbudowana jest z gołego włókna węglowego, a nadwozie zdobi włoska flaga. Nadkola wypełniają czarne obręcze z Zondy R. Na karoserii auta podpisali się wszyscy pracownicy, którzy budowali ten samochód.

Edycja 730S wzorowana była na Zondzie Tricolore – wyróżnia się niebiesko-czarno-żółtym nadwoziem i złotymi felgami. Wnętrze obszyto niebieską skórą.

Według zapewnień producenta, Huayra BC ma być limitowana do 20 sztuk. Pierwszeństwo przy zakupie będą mieli obecni właściciele tego modelu.

Tagi: #News #Pagani