22.02.2016 13:21

Pierwsze zdjęcia Renault Megane Estate

Francuski producent samochodów wreszcie zastępuje już nieco leciwe – i mizerne na tle konkurencji – modele, nowymi. Właśnie zaprezentowano pierwsze zdjęcia Megane nowej generacji w nadwoziu kombi.

Pierwsze zdjęcia Renault Megane Estate
foto: materiały prasowe

Auto w tej odmianie nadwoziowej zadebiutuje na targach motoryzacyjnych w Genewie. Według producenta stylistyka Megane Estate jest elegancka i jednocześnie sportowa. O przynależności do rodziny Renault świadczą między innymi przednie reflektory w kształcie litery C oraz masywne tylne światła. W linii GT niektóre elementy nadwozia wykończono chromowanymi elementami – między innymi listwy ozdobne okalające szyby.

Inny jest także przedni zderzak ze specyficznymi wlotami powietrza o strukturze przypominającej plastry miodu. Nowością są także relingi dachowe, jak i dyfuzor z pojedynczymi końcówkami układu wydechowego po każdej ze stron.

Renault Megane Estate 2

Auto wykorzystuje technologię tylnych kół skrętnych o nazwie 4Control, która ma zapewniać lepsze, bardziej precyzyjne prowadzenie na krętych drogach, jednocześnie dając więcej satysfakcji z prowadzenia. Rozwiązanie to wykorzystywane jest obecnie w Talismanie, ale także znane z Laguny Coupe.

Do prędkości 80 km/h w trybie Sport i poniżej 60 km/h w pozostałych ustawieniach, tylne koła skręcają się w przeciwnym kierunku do skrętu przednich kół. To pozwala na zwinniejsze pokonywanie wszelkich przeszkód, czy zakrętów. Powyżej tych prędkości tylne koła skręcają w tym samym kierunku, co z kolei przekłada się na lepszą stabilność pojazdu.

We wnętrzu tego auta zamontowano między innymi pionowo ustawiony 8,7-calowy ekran dotykowy, który stanowi centrum dowodzenia. Za to pod deską rozdzielczą znalazł się 7-calowy ekran TFT zamiast tradycyjnego prędkościomierza.

Megane wykorzystuje także technologię Multi-Sense, oferującą kilka trybów jazdy – Neutral, Comfort, Sport, Eco i Perso. Ten ostatni pozwala na personalizację pracy silnika, układu hamulcowego, a nawet automatycznej skrzyni biegów EDC.

Renault nie ujawniło jakie jednostki mają się znaleźć pod maską Megane Estate. Można się jednak spodziewać podobnej gamy silnikowej, co w przypadku wersji w nadwoziu hatchback.

Tagi: Renault