11.04.2016 09:15

Pomóż Clarksonowi wymyślić nazwę show dla Amazona

Trójka byłych prezenterów Top Gear przygotowuje nowy program dla Amazona, który ma ruszyć już jesienią 2016 roku. Jest tylko jeden szkopuł – mianowicie wciąż nie mają nazwy…

Pomóż Clarksonowi wymyślić nazwę show dla Amazona
foto: kadr z wideo

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May w bliżej nieokreślonym miejscu w Londynie główkowali nad tytułem programu motoryzacyjnego. Mimo szczerych chęci i starań, nie udało im się wymyślić jakiejkolwiek satysfakcjonującej ich nazwy.

Przy okazji tej debaty zastanawiali się oni jak długo jeszcze będą określać to nad czym pracują roboczą nazwą „currently un-named TV show”, czyli wciąż nienazwanym show telewizyjnym. Prezenter znany jako „chomik” wyszedł naprzeciw z takimi propozycjami jak „Auto mate (s)” oraz „Tripod”.

Trójce dziennikarzy zależy także na tym, żeby sama nazwa była odpowiednio krótka, dlatego też propozycja Maya – The Clarkson, Hammond and May Car Show on Amazon – odpadła. Wygląda zatem na to, że Brytyjczycy liczą na wsparcie internautów w tej materii, o czym na swoim profilu na Twitterze wspomniał Jeremy Clarkson:

Przy okazji odesłał on swoich fanów do stworzonego przez Amazona wideo:

Na odzew dużej rzeszy ludzi nie trzeba było długo czekać. Zaledwie po 11 minutach Jeremy Clarkson dopowiedział, że ze względów prawnych nie mogą oni wykorzystać nazwy, w której jest słowo „gear”:

Zatem wciąż kwestią otwartą jest to, jak nowe show tworzone dla Amazona będzie się nazywać. Pociesza fakt, że Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May, że nie stracili swojego poczucia humoru, a to właśnie jeden z głównych czynników dzięki któremu Top Gear osiągnął tak spektakularny międzynarodowy sukces.

Za to wielkimi krokami nadciąga premiera motoryzacyjnego programu od lat tworzonego przez BBC, w którym trójkę prezenterów w nowej odsłonie zastąpiło aż sześciu. Już w maju 2016 ma zostać wyemitowany pierwszy odcinek z serii.

Co ciekawe, cały ten rozłam nastąpił po tym jak Jeremy uderzył producenta programu Top Gear – Oisina Tymona. Właśnie po tym incydencie władze BBC postanowiły zwolnić „kurę znoszącą złote jaja”. Solidarnie wraz z Clarksonem odeszli pozostali dwaj prezenterzy, twierdząc, że ich trójka jest niejako w pakiecie i nie da się któregokolwiek z nich zastąpić kimkolwiek innym.

W lutym 2016 roku Jeremy oficjalnie przeprosił za ten popełniony przez siebie błąd, jednocześnie wpłacając na konto Tymona sporą sumę pieniędzy w ramach zadośćuczynienia.

Z kolei w marcu 2016, gwiazda Top Gear zebrała się na szczery wywiad i ujawniła kulisy 2015 roku, czyli najgorszego okresu jaki w życiu doświadczył Jeremy. 

Tagi: #News #Top Gear