20.07.2016 09:28

Porsche Panamera II z nowym systemem multimedialnym

Limuzyna stworzona przez markę ze Stuttgartu została wyposażona w najnowsze rozwiązania technologiczne.

Porsche Panamera II z nowym systemem multimedialnym
foto: materiały prasowe

Nowy jest między innymi system multimedialny Porsche Communication Management (PCM), który obsługuje się za pośrednictwem dotykowego wyświetlacza wysokiej rozdzielczości o przekątnej ekranu 12,3 cala. Interfejs upodobniono do tego, znanego ze smartfonów. Użytkownicy będą mieli pełną dowolność w zakresie konfigurowania strony startowej. To da im możliwość wybrania tych skrótów oraz funkcji, z których najczęściej korzystają.

Niemiecki producent gwarantuje, że system działa bardzo szybko, praktycznie bez jakiejkolwiek zwłoki przekuwa wszelkie polecenia w czyny. Do tego oferuje możliwość integracji odtwarzaczy CD/DVD a także możliwość podłączenia sprzętu za pomocą dwóch złączy USB. Do tego użytkownicy mają do wykorzystania 10 GB przestrzeni na swoje multimedia.

Rozszerzono również zakres oferowanych usług, włącznie z centrum obsługi klienta dla konsumentów z Europy, USA, Azji, dyspozycyjnym przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

System umożliwia sparowanie telefonów oraz zdalną kontrolę nad wybranymi funkcjami, a także import poszczególnych danych. Do tego klienci będą mieli do wyboru trzy pakiety łączności, które będą darmowe przez pewien okres czasu. Pierwszy nich oferuje przesyłanie do wybranego urządzenia informacji o przejechanym dystansie oraz zasięgu. Drugi pozwala na otwieranie i zamykanie samochodu, a także nawigowanie do miejsca parkingowego, zajmowanego przez Panamerę. Dla modeli hybrydowych E-Hybrid przewidziano dodatkowe funkcje.

Porsche-Connected-03

Ponadto pakiet nawigacji, informacji i rozrywki obejmuje takie dodatki jak system nawigacji online z widokiem Google Earth i Street View, dane dotyczące wybranych lotów, opóźnień, numerów bram i terminali. Dodatkowo auto będzie mogło wskazać puste miejsca parkingowe.

Z kolei pakiet Connect App służy do planowania podróży, organizacji miejsc docelowych. Przy czym wszystkie dane mogą być przekazywane pomiędzy samochodem a systemem.

Porsche-Connected-02

Nowe Porsche Panamera zadebiutowało 28 czerwca 2016 roku. Właśnie wtedy niemiecki producent ujawnił, że najmocniejszą odmianą Turbo pokonano długą pętlę Nurburgringu w 7 minut i 38 sekund, pobijając tym samym światowy rekord dla czterodrzwiowych, seryjnie produkowanych sedanów.

Auto opracowano w oparciu o platformę modularną MSB. Nowe są zawieszenie, a także wiele zaawansowanych systemów z Porsche Active Suspension Management na czele. O jak najlepsze właściwości jezdne dba system tylnych kół skrętnych, wykorzystywanych dotychczas chociażby w 918 Spyder oraz 911 Turbo.

Ceny nowej Panamery w Polsce startują z pułapu 523 620 zł za 440-konną odmianę 4S 2.9 współpracującą z automatyczna skrzynią PDK o 8 przełożeniach. Wersja wysokoprężna 4S Diesel to koszt od 543 540 zł – napędza ją 4-litrowy silnik generujący 422 KM. Za to topowy model Turbo ma pod maską 4-litrową jednostkę benzynową generującą 550 KM. Wrażenie robi także jego cena, rozpoczynająca się od 746 190 zł.

A Wam jak się podoba nowy system multimedialny w Panamerze?

Tagi: News Porsche