31.07.2017 12:11

Przelej krew za Powstańców. Akcja oddawania krwi z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Wydarzenie o dość kontrowersyjnej nazwie postanowili zorganizować inicjatorzy Marszu Niepodległości.

Przelej krew za Powstańców. Akcja oddawania krwi z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
foto: Facebook.com

1 sierpnia 2017 odbędą się uroczyste obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które trwało od 1 sierpnia do 3 października 1944 roku. W związku z tą uroczystością organizatorzy Marszu Niepodległości postanowili podjąć się nowej inicjatywy. W tym dniu zamierzają zorganizować specjalną akcję Przelej krew za Powstańców, w ramach której zachęcą do dosłownego oddania krwi w specjalnym ambulansie znajdującym się na placu Defilad w Warszawie w godzinach 11:00-16:00.

Jak piszą autorzy inicjatywy w wydarzeniu na Facebooku:

"

Akcja Przelej krew za Powstańców ma na celu promowanie krwiodawstwa, zwłaszcza w tak szczególnym dniu, rocznicy rozpoczęcia Powstania Warszawskiego, gdzie nasi przodkowie przelewali krew w dosłownym tego słowa znaczeniu, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju. "

Wydarzenie ma się odbyć w ramach VI Marszu Powstania Warszawskiego, organizowanego przez Brygadę Mazowiecką Obozu Narodowo-Radykalnego, przy wsparciu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Jednak niezależnie od poglądów politycznych honorowe oddawanie krwi to zawsze dobry pomysł.

Tagi: News