21.10.2016 11:59

Renault wyceniło Megane GrandCoupe w Polsce

Francuski producent rozszerzył polską ofertę Megane o sedana. Auto w tej wersji kosztuje od 61 900 zł.

Renault wyceniło Megane GrandCoupe w Polsce
foto: materiały prasowe

GrandCoupe jest uzupełnieniem gamy – klienci dotychczas mogli wybrać jedynie pomiędzy hatchbackiem a kombi. Francuzi za każdym razem wspominając o tym modelu, podkreślają, że jego bagażnik pomieści aż 508 litrów według standardów VDA. W dodatku inżynierom udało wygospodarować się sporą ilość miejsca dla pasażerów drugiego rzędu siedzeń.

W ofercie Megane GrandCoupe znajdziemy trzy wersje wyposażenia i 5 silników. Najtańszy jest wariant Life z jednostką 1.6 SCe o mocy 115 KM, w której za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni ręcznej moment obrotowy przekazywany jest na przednie koła. Podniesienie odmiany do Zen będzie wiązało się z dodatkowym wydatkiem 4 000 zł, a do Intens – pochłonie kolejne 4 700 zł.

Spośród motorów benzynowych do wyboru jest jeszcze 1.2 TCe, generujący 130 KM. Jednostka ta współpracuje wyłącznie z 7-biegowym automatem. Model w takiej konfiguracji kosztuje od 84 600 zł.

Dostępne są trzy silniki wysokoprężne – 1.5 dCi w wariancie 90 lub 110 KM oraz 1.6 dCi 130 KM. Megane GrandCoupe z podstawową jednostką turbodiesla i 6-biegową skrzynią ręczną kosztuje od 69 900 zł za wersję wyposażeniową Life i 73 900 zł za Zen. Za 4000 zł więcej otrzymamy dodatkowe 20 KM.

W bogatszych odmianach wyposażeniowych o komfort podróżnych będą dbać automatyczna, dwustrefowa klimatyzacja pracująca w jednym z 3 trybów – Auto, Fast, Soft – system nagłośnienia BOSE z wysokiej klasy głośnikami, wzmacniaczem i subwooferem.

Za wytwarzanie tego modelu odpowiedzialna jest fabryka Bursa w Turcji. Produkowany tam sedan Renault trafia do 20 krajów na całym świecie, w tym do Polski, Algierii, Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Izraela, Libanu, Maroko i Tunezji.

W kraju nad Wisłą pojawi się w salonach w grudniu 2016 roku. Jednymi z jego największych konkurentów są Hyundai Elantra i Toyota Corolla.

Tagi: #News #Renault