31.08.2016 08:42

Skoda zaprezentowała wnętrze Kodiaqa

Czeski producent samochodów zaprezentował pierwsze oficjalne zdjęcia wnętrza nowego SUV-a. Auto w pełnej krasie zadebiutuje 1 września 2016 roku w Berlinie.

Skoda zaprezentowała wnętrze Kodiaqa
foto: materiały prasowe

Pod względem stylistycznym samochód będzie przywodzić na myśl stylistykę znaną dotychczas przede wszystkim z flagowego modelu Skody – Superba. We wnętrzu również dostrzeżemy wiele wspólnych elementów, takich jak między innymi wieniec wielofunkcyjnej kierownicy, drążek skrzyni biegów, poszczególne przyciski i klamki. Inaczej za to rozmieszczono nawiewy, dzięki czemu Kodiaq wyróżnia się niepowtarzalnym stylem na tle pozostałych modeli tego producenta.

skoda-kodiaq-interior-revealed-1

Zdaniem Czechów, nowy SUV ma oferować funkcjonalność i łatwy dostęp do opcji. To oznacza, że już przy pierwszym kontakcie z samochodem, potencjalny użytkownik będzie mógł z łatwością dostosować wszelkie ustawienia do swoich indywidualnych potrzeb, nie tracąc przy tym zbędnego czasu na rozszyfrowywanie do czego służą poszczególne przyciski.

skoda-kodiaq-interior-revealed-2

Inżynierom udało się wygospodarować sporą ilość przestrzeni we wnętrzu, co także jest zasługą nietuzinkowych rozmiarów nadwozia. Kodiaq mierzy bowiem 4,7 m długości, 1,88 m wysokości i w bagażniku pomieści imponujące 720 litrów. Po złożeniu siedzeń, pasażerowie pierwszego rzędu za swoimi plecami będą mieli do dyspozycji aż 2065 litrów. Skoda jednoznacznie podkreśla, że ich SUV będzie najobszerniejszym modelem w swojej klasie. Jednocześnie tym pojazdem będzie mogło podróżować do 7 osób.

Do opracowania samochodu zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania i komponenty. Przyszli właściciele będą mogli cieszyć się z takich rozwiązań jak podgrzewane koło kierownicze oraz ponad 30 przemyślanych rozwiązań określanych mianem „Simply Clever”. 

skoda-kodiaq-interior-revealed-3

Użytkownicy będą mogli skorzystać ze skrobaczki do szyb umieszczonej w klapce wlewu paliwa, a także dwustronnej wykładziny bagażnika. Telefon z kolei będzie można ulokować w specjalnie do tego zaprojektowanym uchwycie. Co więcej, nie zabrakło także plastiku przy szybie, służącego do umieszczania kwitów parkingowych. We wnękach w przednich drzwiach zmieszczą się nawet 1,5-litrowe butelki. W kufrze – który zresztą będzie można otworzyć bezdotykowo – przestrzeń pomogą lepiej zagospodarować haczyki na torby.

Jak Wam się podoba wnętrze nowej Skody Kodiaq?

Tagi: News Skoda